• Samorząd uczniowski

zastępca:  kl 8a
        skarbnik:  kl 8a

Opiekun SU SP nr 3: mgr Jolanta Steckiewicz, mgr Dorota Zalewska

• Dzień Nauczyciela - 12 października 2023 r.

Samorząd szkolny, reprezentujący uczniów, przekazał serdeczne życzenia pracownikom szkoły.

• Pasowanie na ucznia - 25 października 2023 r.

Przedstawiciele samorządu szkolnego życzyli pierwszakom samych dobrych dni w szkole. Starsi koledzy zorganizowali też pierwszakom zabawy taneczno-muzyczne.

• Dzień bez plecaka – 13 listopada 2023 r.

13 listopada w naszej szkole, z inicjatywy Samorządu Szkolnego, zorganizowano „Dzień bez plecaka”. Uczniowie okazali się bardzo kreatywni. Przynieśli do szkoły wszystkie potrzebne przybory zapakowane w przeróżny sposób. Widzieliśmy kosze sklepowe i wiklinowe, torby i walizki podróżne, skrzynki na narzędzia, garnki, wózki dla lalek, lodówki turystyczne, kartonowe pudła, futerały na instrumenty muzyczne. Każdy pomysł był dobry! Co prawda nie każdy wygodny, ale czegóż nie robi się dla dobrej zabawy? Ten dzień przyniósł uczniom wiele radości, ale pamiętajmy, że nic nie zastąpi tradycyjnego plecaka szkolnego!

• Dzień Życzliwości – 21 listopada 2023 r.

W dniu 21.11.23 r. w naszej szkole, z inicjatywy samorządu uczniowskiego, obchodziliśmy Dzień Życzliwości. 21 listopada to szczególna okazja, by zastanowić się czy jesteśmy wobec siebie życzliwi i czy mamy pozytywne emocje. To wspaniały moment, aby przypomnieć sobie jak ważny jest drugi człowiek i jak istotne są miłe słowa i gesty w naszym codziennym życiu. Na dolnym korytarzu został spisany Kodeks Życzliwości oraz powstało Drzewo pozdrowień i miłych słów. Dzień upłynął w atmosferze uśmiechu i dobrej zabawy.

• Zabawa andrzejkowa 2023 – 29 listopada 2023 r.

29 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa klas IV-VIII. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy i  jednocześnie podtrzymują wielowiekową tradycję wróżenia. Stoiska naszych szkolnych  wróżbitów cieszyły się dużym zainteresowaniem, co widać na  fotorelacji. Uczniowie chętnie też robili zdjęcia przy pięknej dekoracji. Zabawę uświetniły przeboje latino disco, disco polo i współczesnej muzyki popowej. Dyskoteka szkolna była okazją nie tylko do świetnej zabawy, ale także integracji szkolnej społeczności. Podziękowania składamy przedstawicielom  Samorządu Szkolnego, opiekunkom- p. Jolancie Steckiewicz, p. Dorocie Zalewskiej oraz wychowawcom. Wszyscy z utęsknieniem czekają na kolejny wspaniały bal andrzejkowy.

• Mikołajki w naszej szkole – 6 grudnia 2023 r.

Dnia 6 grudnia br. w progach naszej szkoły powitaliśmy długo oczekiwanego gościa – Mikołaja, który przyniósł wspaniałe prezenty i dostarczył wiele radości. Sprawdzał, czy uczniowie byli grzeczni, prosił o zaśpiewanie kolęd czy recytację wierszyków, a w zamian rozdał całej społeczności szkolnej słodkie upominki. Uradowane dzieci nie chciały się z Nim rozstać. Mikołaj obiecał, że wróci ponownie za rok. Pomagały mu dzielnie urocze elfy. Miły, świąteczny nastrój udzielił się wszystkim. Podziękowania składamy przedstawicielom SU wraz z opiekunami. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z odwiedzin Mikołaja.

• Walczymy o tytuł „Klasa na medal” – grudzień 2023/styczeń 2024

Samorząd Szkolny z opiekunami przeprowadził kolejne działania mające na celu wyłonienie Klasy na Medal. Wszystkie klasy 4-8 naszej szkoły wzięły udział w konkurencjach. Ostatnie działania związane były z okresem świątecznym oraz karnawałem oto wyniki klas i wykonane przez uczniów dekoracje. Gratulujemy kreatywności i pracowitości wszystkim klasom. W styczniu ostatnie w tym półroczu działanie. 10.01.24 r. będzie Dniem postaci z bajek i filmów – przebieramy się w związku z karnawałem za ulubioną postać.

DEKORACJA SALI
        I miejsce klasa 4a sala 27 i 4b sala 11