Dnia 27 maja w Białymstoku odbył się finał V edycji Festiwalu Piosenki Prozdrowotnej "Śpiewające Serca". Cztery uczennice klasy szóstej naszej szkoły są członkiniami zespołu Zlote Nutki, który to zdobył GRAND PRIX tegoż festiwalu. Wydarzenie było zorganizowane przez Stowarzyszenie Pro Salute.
Aktualności
- 30maj
Festiwal Piosenki Prozdrowotnej "Śpiewające Serca"
- 30maj
Wycieczka klas 4 i 5 do Łodzi
17Maj to idealny czas na szkolne wycieczki, dlatego też 23 maja uczniowie klas czwartych i piątych wybrali się na jednodniową eskapadę do Łodzi. Głównymi atrakcjami wyjazdu był park rozrywki Mandoria oraz zoo wraz z orientarium. W mandoriańskim mieście przygód szaleństwom nie było końca, a w zoo nieco zwolniliśmy ciesząc oczy widokiem podwodnego świata w tunelach do obserwacji rekinów i płaszczek. Wszyscy wrócili w dobrych humorach i z wieloma fajnymi wspomnieniami.
- 30maj
Warsztaty profilaktyczne
W dniu 23 maja uczniowie klas szóstych naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych w Poradni psychologiczno – pedagogicznej w Sokółce. Spotkanie przeprowadziła pani pedagog Marta Biernacka – Szutko. Warsztaty dotyczyły wykluczenia w grupie rówieśniczej i miały na celu edukację i pomoc młodzieży w radzeniu sobie z problemami związanymi z tym zjawiskiem. Podczas spotkania pani Marta za główny cel obrała uświadomienie uczniom jak ważne są prawidłowe relacje między rówieśnikami.
Mówiła też o tolerancji, akceptacji różnic, czy też wzajemnym zrozumieniu. Uczniowie mieli również wspaniałą okazję, aby zintegrować się podczas wspólnych zadań i ćwiczeń.
Udział naszych uczniów w warsztatach z pewnością wzbudził w nich empatyczne reagowanie na zjawisko wykluczenia.
- 30maj
Sukces młodych szachistów
Duży sukces naszych młodych szachistów. Emilia Kocisz, Patryk Borowski i Michalina Kocisz zajęli w klasyfikacji drużynowej szkół VI miejsce w Szachowej Białostockiej Lidze Szkolnej. Gratulujemy!
- 30maj
Gminny Turniej Jestem Eko i Logiczny
84
- 27maj
Wycieczka edukacyjna w ramach "Programu dla szkół"
57Dnia 23 maja druga grupa warsztatowa uczestniczyła w wyjeździe edukacyjnym do Czarnej Wsi Kościelnej do gospodarstwa Państwa Sienkiewicz - Kiszenie z tradycją. Celem naszego wyjazdu było zainteresowanie dzieci powiązaniem i bezpośrednią zależnością pomiędzy rolnikiem/producentem i jego pracą, a owocami i warzywami oraz produktami mlecznymi, które są spożywane przez dzieci m.in. w ramach Programu dla szkół oraz zaciekawienie dzieci sposobami ich uprawy i produkcji (droga „od pola do stołu”).
Uczniowie mieli okazję poznać tradycyjną technikę kiszenia kapusty. Przy wsparciu gospodarzy samodzielnie szatkowali kapustę na dużej, tradycyjnej szatkownicy, a następnie mogli doświadczyć, jak kiedyś ją kiszono – depcząc w beczce. Było to dla dzieci nie tylko ciekawe, ale i bardzo zabawne doświadczenie. Podczas warsztatów każde dziecko samodzielnie przygotowało słoik kiszonych warzyw, takich jak rzodkiewka, marchewka czy burak, który zabrało do domu, aby kontynuować proces fermentacji. Wszyscy uczestnicy z dużym zainteresowaniem brali udział w zajęciach, z zaangażowaniem i ciekawością zadając liczne pytania.
- 24maj
Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci
4„Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” to nazwa projektu, do którego przystąpiła nasza szkoła w kooperacji z firmą Green Office Ecologic.
Celem akcji było podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe gospodarowanie odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na zakup wyposażenia klas lub materiałów biurowych.
W dniach 20.05 – 21.05. 2025 przeprowadziliśmy zbiórkę elektrośmieci, w efekcie której zebralismy ponad 1500 kg zużytego sprzętu.
Chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w akcję, a w szczególności rodzicom naszych uczniów i uczennic. To między innymi dzięki Wam nasza szkoła ma szansę wyglądać coraz piękniej.
- 20maj
Szkolna Familiada
Uwaga uczniowie!
Z radością ogłaszamy, że 2 czerwca o godz. 10:00 na sali gimnastycznej odbędzie się szkolna FAMILIADA!
To idealna okazja, by sprawdzić swoją wiedzę, refleks i zgranie zespołowe w atmosferze świetnej zabawy!
Zasady uczestnictwa: Zgłaszacie swoją klasę jako drużynę składającą się z dokładnie 4 osób + 1 osoba rezerwowa (ani więcej, ani mniej). Każda drużyna musi mieć nazwę oraz kapitana. Zapisy odbywają się elektronicznie poprzez formularz: Formularz
Termin zapisów mija 28 maja - nie zwlekajcie!
Do zobaczenia na Familiadzie!
- 19maj
Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "PCK w oczach dzieci"
21W związku z obchodami Światowego Dnia Czerwonego Krzyża i Półksiężyca, Rejonowy Zarząd PCK w Sokółce dnia 09. 05. 2025r. zorganizował rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „PCK w oczach dzieci”. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w naszej szkole.
Nagrodzeni uczniowie:
I miejsce zdobyły: Karolina Radulska – kl. VIIIa i Lidia Lisowska – kl.Ib
II miejsce zdobył Ksawery Łapicz – kl. VIIIa
III miejsce zdobył Miłosz Woronowicz – kl. Vb
Wyróżnienie zdobyli: Magdalena Radulska - kl. Va, Bogumił Łapicz – kl. IIIb, , Piotr Radulski – kl. Ia i Jan Kozaczyński – kl. Ib.
- 19maj
Konkurs plastyczny " Cztery pory roku w gospodarstwie rolnym"
2Dnia 18 maja 2025 nasi uczniowie odebrali nagrody w konkursie plastycznym "Cztery pory roku w gospodarstwie rolnym" organizowanym przez Szkołę Rolniczą w Janowie. W kategorii klas 0-3: I miejsce zajął Dominik Kołodziej z kl 1.
W kategorii klas 4-6 II miejsce zajęła Oliwia Bagan z kl 6 a wyróżniono pracę Magdaleny Radulskiej z kl 5.
W kategorii klas 7-8 III miejsce zajęła Karolina Januszkiewicz z kl 8 a wyróżniono pracę Pauliny Mojzyk z kl.8.
Prace uczniów wykonane pod opieką Jolanty Paruk i Małgorzaty Chociej. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!
Archiwum Aktualności