• Aktualności

  • Aktualności

      • 31mar
          • Nie przegap tego, co ważne dla młodych w Sokółce!

            Chcesz być na bieżąco z tym, co dzieje się w naszej gminie z perspektywy młodych mieszkańców? Interesują Cię inicjatywy, wydarzenia i pomysły tworzone przez młodzież? Koniecznie zajrzyj na profil Młodzieżowej Rady Miejskiej w Sokółce na Facebooku!

            To właśnie tam publikowane są najnowsze informacje o działaniach Rady, relacje z wydarzeń, zapowiedzi ciekawych inicjatyw oraz materiały, które pokazują, jak aktywna i zaangażowana jest młodzież w naszej gminie. Znajdziesz tam także zdjęcia, krótkie podsumowania spotkań oraz inspirujące pomysły na wspólne działania.

            Dlaczego warto obserwować profil?

            • będziesz na bieżąco z wydarzeniami młodzieżowymi,
            • poznasz inicjatywy tworzone przez młodych dla młodych,
            • zobaczysz, jak możesz się zaangażować,
            • wesprzesz lokalną aktywność i rozwój społeczności.

            Młodzieżowa Rada Miejska w Sokółce zachęca do odwiedzania profilu, polubienia strony oraz udostępniania treści dalej – razem możemy dotrzeć do jeszcze większej liczby mieszkańców!

            facebook.com/mlodziezowaradamiejskawsokolce

            (JZ) Młodzieżowa Rada Miejska w Sokółce

      • 31mar
          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w naszej szkole

            Na niebiesko dla Autyzmu- obchody  Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w naszej szkole

            Z okazji  Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, obchodzonego oficjalnie 2 kwietnia, korytarze naszej szkoły  dn.31.03 br. wypełniły się kolorem niebieskim. Uczniowie i nauczyciele okazali solidarność i wsparcie osobom w spektrum. Panowała atmosfera życzliwości oraz empatii.      Podczas godzin wychowawczych odbyły się warsztaty i projekcje filmów edukacyjnych. Natomiast na  korytarzu  pojawiły się plakaty i niebieskie motyle wykonane przez uczniów  klas IV-VIII z inicjatywy samorządu uczniowskiego. Zaangażowanie społeczności szkolnej  pokazało, że nasza szkoła to miejsce przyjazne wszystkim, pełne szacunku wobec każdego ucznia.

             

             

      • 31mar
          • "Każdy równy = każdy ważny"

            Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie plastycznym pt. "Każdy równy = każdy ważny" zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji. Celem konkursu było zachęcenie młodych uczestników do twórczej refleksji nad wartościami budującymi wspólnotę takimi jak szacunek, zrozumienie, otwartość i empatią. 

            Gratulujemy za zajęcie trzeciego miejsca Róży Żurawskiej z klasy 6a oraz Lenie Gasperczyk za wyróżnienie

      • 27mar
          • Festiwal Umiejętności w naszej szkole

            27 marca nasza szkoła stała się przestrzenią spotkania edukacji, inspiracji i nowoczesnych kompetencji. Festiwal Umiejętności to wydarzenie zorganizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku. Widowisko zgromadziło młodzież, przedstawicieli szkół, instytucji oraz ekspertów, którzy wspólnie pokazali, jak wygląda współczesna edukacja i rynek pracy.

            Festiwal adresowany był do uczniów szkół podstawowych (klasy 7 i 8) oraz uczniów szkół średnich i miał na celu promocję zawodów i umiejętności potrzebnych w danych zawodach, a także w życiu codziennym, jak również promocję oferty edukacyjnej.

            Podczas wydarzenia uczestnicy mieli okazję:
            🔹 poznać ofertę szkół oraz instytucji edukacyjnych
            🔹 dowiedzieć się, jakie umiejętności są dziś kluczowe na rynku pracy
            🔹 odkryć różnorodne ścieżki rozwoju zawodowego
            🔹 wziąć udział w prezentacjach i spotkaniach z praktykami

            Festiwal był nie tylko źródłem wiedzy, ale także przestrzenią do rozmów, wymiany doświadczeń i budowania świadomych decyzji edukacyjno-zawodowych.

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom i partnerom wydarzenia za obecność i wspólne tworzenie inspirującej atmosfery!

      • 26mar
          • Z wizytą w Środowiskowym Domu Samopomocy w Sokółce

            26 marca uczniowie klasy 6b wraz z opiekunami odwiedzili Środowiskowy Dom Samopomocy w Sokółce. Spotkanie odbyło się w ramach obchodów Dnia Osób z Zespołem Downa i miała na celu pogłębienie tolerancji dla osób z niepełnosprawnością. Dzięki uprzejmości pani kierownik Marcie Pyłko oraz opiekunów mogliśmy zapoznać się z rozkładem pracowni tematycznych, takich jak świetlica, pracownia kulinarna, plastyczna, krawiecka oraz sala terapii ruchowej. W każdej z nich można było zaobserwować niesamowite zaangażowanie oraz ogromny wkład pracy podopiecznych w wykonywanie powierzonych zadań. Każda z pracowni umożliwiła nam jednocześnie podziwianie efektów ich pracy w postaci różnego rodzaju prac ręcznych. Wizyta naszych uczniów w Środowiskowym Domu Samopomocy przebiegła w atmosferze pełnej serdeczności i otwartości. Była to cenna lekcja tolerancji wobec osób z niepełnosprawnościami.

             

             

      • 25mar
          • II Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym

            25 kwietnia, na sali gimnastycznej, odbyły się II Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 3 w Tenisie Stołowym. Wydarzenie zgromadziło uczniów pasjonujących się tym sportem. Zawody miały na celu promowanie aktywności fizycznej, współzawodnictwa i zdrowego ducha rywalizacji wśród uczniów, a także umożliwiły rozwijanie swoich umiejętności technicznych w tenisie stołowym, oraz uczyły jak radzić sobie ze stresem i presją. Turniej został podzielony na 6 kategorii i przyciągnął zawodników o różnym poziomie umiejętności, od początkujących po bardziej doświadczonych graczy.

            Zawody rozpoczęły się krótką ceremonią otwarcia, w której przywitani zostali uczestnicy turnieju oraz gość imprezy pan Piotr Kirpsza. Piotr Kirpsza zachęcił wszystkich do zdrowej rywalizacji oraz życzył powodzenia i sukcesów. Następnie pan Radosław Kacunel, pan Andrzej Ignatowicz i pan Krzysztof Staranowicz przedstawili zasady gry i przeprowadzili losowanie.

            Turniej rozpoczął się na poważnie, ale zawodnicy bardzo szybko przyzwyczaili się do presji turniejowej i koncentrowali się na każdym zagraniu. Każdy punkt był na wagę złota. Mecze niejednokrotnie toczyły się do samego końca, w atmosferze pełnej emocji. Rywalizacja przebiegała w duchu fair play, a uczniowie byli wspierani przez swoich kolegów i koleżanki. Mecze rozgrywane były systemem pucharowym – każdy, kto przegrał, odpadał z rywalizacji.

            Zawody zakończyły się uroczystym wręczeniem przez panią dyrektor Katarzynę Chociej medali i dyplomów, oraz nagród za 1 miejsce ufundowanych przez pana Piotra Kirpszę. Choć tylko kilku zawodników zdobyło medale, wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni brawami i gratulacjami za udział. Po zakończeniu oficjalnej części, wszyscy chętnie pozowali do wspólnego zdjęcia, atmosfera była pełna radości i satysfakcji.

            Mistrzostwa w tenisie stołowym były okazją do rywalizacji, ale także do integracji, wymiany doświadczeń i wspólnego świętowania sukcesów. Całe wydarzenie udowodniło, jak sport potrafi łączyć i motywować do dalszego rozwoju, niezależnie od wieku czy umiejętności. Zapraszamy serdecznie wszystkich uczniów do udziału w kolejnej edycji mistrzostw za rok.

      • 25mar
          • Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

            Dnia 21 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, zwany Dniem Kolorowej Skarpetki. Jego symbolem są skarpetki nie do pary, co nawiązuje do niedopasowania chromosomów u osób z tym zespołem. Z inicjatywy samorządu uczniowskiego uczniowie przyszli w różnych skarpetkach i dali sygnał, iż różnorodność jest piękna. W ramach obchodów tego dnia pedagog specjalny oraz wychowawcy przeprowadzili lekcje na temat szacunku, tolerancji oraz jak wspierać rówieśników z niepełnosprawnościami. Udział w akcji buduje poczucie jedności, pokazuje, że razem możemy tworzyć przyjazne środowisko. Przypomniał również jak ważny jest szacunek, zrozumienie i wsparcie dla innych osób.

             

      • 25mar
          • Książka – Twój najlepszy przyjaciel: Uczy, bawi i wychowuje

            #SzkołaDobregoSłowa  #SłowaMająMoc  #FundacjaPozytyni

            Czy czytanie lektur to tylko nudny obowiązek szkolny? Absolutnie nie! Literatura to niezwykły klucz, który otwiera drzwi do innych  światów, ucząc nas empatii, bawiąc do łez i kształtują nasz charakter. Prace plastyczne naszych uczniów udowadniają,że książki to inspiracja do wartościowego życia i potęga słowa.

            Literatura uczy i rozwija
            Książki to kopalnia wiedzy. Dzięki nim podróżujemy w czasie  i przestrzeni, odwiedzamy odległe planety i poznajemy historię bez wychodzenia z pokoju. Czytając, poszerzamy słownictwo, poprawiamy pamięć i uczymy się logicznego myślenia.

            Literatura bawi i odpręża
            W stresujące dni, pełne klasówek, dobra powieść jest najlepszym lekarstwem na nudę. Porywająca fabuła, komizm sytuacyjny czy błyskotliwe dialogi potrafią rozweselić i oderwać od szarej rzeczywistości. 

            Literatura wychowuje i inspiruje
            To właśnie w książkach znajdujemy wzory do naśladowania – bohaterów, którzy uczą nas, czym jest honor, odwaga i przyjaźń. Literatura uczy nas odróżniać dobro od zła, kształtuje wrażliwość i empatię.

            Zamiast kolejny raz scrollować telefon, otwórz książkę. Znajdź lekturę, która porwie Cię od pierwszej strony. Przekonaj się sam, że literatura to coś więcej niż papier – to przygoda na całe życie!

      • 24mar
      • 24mar
          • Wielka moc pomagania

            W dniu 21.03. 2026 roku uczniowie należący do Szkolnego Koła PCK wraz z opiekunami: p. Danutą Szczesiul i Ewą Harasimowicz wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Pomocowej „Wielkanocna Zbiórka PCK dla potrzebujących – Wielka Moc Pomagania”. Kwestowali oni w sklepie PRIM w Sokółce.


            Bardzo dziękujemy wolontariuszom za zaangażowanie. W akcji zebrano ponad 120 kilogramów produktów żywnościowych, które znajdą się na wielkanocnych stołach rodzin potrzebujących. Z naszej szkoły paczki żywnościowe otrzymało siedem rodzin.