• Aktualności

  • Aktualności

      • 31maj
          • Kiermasz ciast

            Szkolne Koło Wolontariatu serdecznie zaprasza na ostatni w tym roku kiermasz ciast, który odbędzie się 02.06.2026r.(wtorek) na dolnym korytarzu.

            Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz Fundacji Pomocy Zwierzętom „Kudłata Polana” na zakup karmy, leków oraz leczenia czworonogów.

            Prosimy przynosić ciasta we wtorek rano do sali nr 10.

            Zachęcamy do wsparcia akcji i skosztowania pysznych domowych wypieków!

      • 30maj
          • Gminny Turniej Wiedzy Jestem Eko i Logiczny

            Gminny Turniej Wiedzy Jestem Eko i Logiczny pod honorowym patronatem Burmistrz Sokółki w tym roku odbył się pod hasłem “Dbam o naturę - Dbam o siebie”, aby uświadomić jak dbałość o czyste powietrze, wodę i glebę wpływa na nasze życie- zdrowie i kondycję naszych organizmów. 

            W turnieju uczestniczyły szkoły: Szkoła Podstawowa nr 2 w Sokółce, Szkoła Podstawowa nr 3 w Sokółce, Szkoła Podstawowa w Malawiczach Dolnych, Szkoła Podstawowa w Starej Kamionce, Szkoła Podstawowa w Starej Rozedrance. Uczestnicy zmagali się w 2 konkurencjach: wiedzy na temat wpływu naszych działań na stan środowiska oraz ich wpływu na nasze zdrowie. W kolejnej konkurencji zaprezentowali stroje wykonane z surowców wtórnych. 

            Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali upominki ufundowane przez Burmistrz Sokółki Ewę Kulikowską, MPO w Sokółce i wydawnictwo Nowa Era. 

            I miejsce:  SP Malawicze Dolne, 

            II miejsce: SP 3 Sokółka i SP Stara Rozedranka, 

            III miejsce: SP Stara Kamionka,

            IV miejsce: SP2 w Sokółce. 

            Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pogłębianiu wiedzy ekologicznej.

      • 30maj
          • „Poznajemy Podlaskie"

            20 maja 2026 uczniowie klas 4-6 wybrali się na wycieczkę po Podlasiu. Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 6tys zł. z programu "Poznajemy Podlaskie" Regionalnej Organizacji Turystycznej. Uczestnicy wycieczki odwiedzili 4 miejscowosci: Drohiczyn, Ciechanowiec, Mielnik oraz Górę Ģrabarkę. Poznali wielokulturowość Podlasia oraz zwiedzili najciekawsze muzea i zabytki oraz podziwiali piękno przyrody ze wzgórza Góry Zamkowej w Drohiczynie czy tarasów widokowych na kopalnię kredy w Mielniku. To był intensywny i pełen wrażeń dzien.

      • 30maj
          • „Czytanie – mądrość – siła!”

            W dniach 26 maja – 1 czerwca nasza szkoła włączyła się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem „Czytanie – mądrość – siła!”.

            W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klas 1–3, którzy każdego dnia z zainteresowaniem słuchali m.in. opowiadań i fragmentów książek Mai Strzałkowskiej, które zachęcały dzieci do odkrywania świata emocji, wartości oraz wyobraźni.

            Dzieciom czytali między innymi: pan dyrektor, pielęgniarka szkolna, pani woźna, kucharka, pracownik poczty, bibliotekarka, a także tata uczennicy. Czytający z wielkim zaangażowaniem i serdecznością wprowadzali uczniów w świat literatury, pokazując, że czytanie łączy ludzi niezależnie od wieku czy wykonywanego zawodu.

            Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom był dla naszej społeczności piękną lekcją współpracy, życzliwości i wspólnego spędzania czasu.

      • 30maj
          • Akcja PCK „DOBROzbiórka KSIĄŻKI”

            Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się  w akcję charytatywną zorganizowaną przez Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża  "DOBROzbiórka KSIĄŻEK", w ramach której zebraliśmy 15 kartonów książek. Dzięki zbiórce książki dostaną drugie życie i realnie pomogą potrzebującym.  PCK przekaże je partnerowi - antykwariatowi internetowemu, a pozyskane w ten sposób środki przeznaczy na działania pomocowe. 

             

      • 30maj
          • Pomarańczowy piątek w klasach 1-3

            29 maja odbył się  w klasach 1-3 naszej szkoły  kolejny kolorowy piątek - kolor  dnia pomarańczowy. Dzieci w tym dniu przyniosły marchewkę, pomarańcze,  mandarynki i morele.  Celem akcji było    zachęcenie dzieci do spożywania  owoców  i warzyw  oraz propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych. 

      • 30maj
          • Akcja „Gorączka Złota PCK”

            Na początku marca rozpoczęła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji „Gorączka Złota PCK”, która trwała  do końca maja 2026r.  Zebrane złote monety pomogą sfinansować letni wypoczynek, zakup szkolnych wyprawek i pomocy edukacyjnych oraz ciepłych posiłków w stołówkach dla potrzebujących dzieci. Przez ponad dwie dekady, dzięki „Gorączce złota” zebrano ponad trzysta ton monet. W tym roku szkolnym w naszej szkole zebraliśmy 13 kg    1, 2 i 5 groszówek.  Nasze dzieci i młodzież wykazały się bezinteresownością i chęcią pomagania innym.

      • 28maj
          • Audycja muzyczna - „W stronę słońca”

            28 maja 2026 r. w naszej szkole odbyła się audycja muzyczna pt. „W stronę słońca” w wykonaniu grupy ArteMuza. Muzycy zabrali dzieci w niezwykłą muzyczną podróż z zimnej Deszczownicy do gorących i słonecznych zakątków świata. Zaprezentowali melodie i instrumenty charakterystyczne dla Brazylii, Hawajów, Jamajki i Kuby. Nie zabrakło wspólnego śpiewu, zabaw rytmicznych oraz aktywnego udziału dzieci w audycji.

      • 27maj
          • Słowa mają moc - budujemy społeczność pełną życzliwości i empatii

            Słowa nie są tylko bezwiednymi dźwiękami - niosą ze sobą ogromny ładunek emocjonalny. Mogą ranić bardziej niż czyny, ale mają też niezwykłą moc budowania, dodawania skrzydeł i wywoływania uśmiechu. Właśnie dlatego w naszej szkole regularnie realizujemy zajęcia i ćwiczenia w ramach kampanii „Słowa mają moc”, przypominając sobie nawzajem, jak wielką wagę mają nasze wypowiedzi. 

            Dlaczego to takie ważne?

            Celem lekcji jest uświadomienie uczniom wagi słów w codziennym kontakcie – zarówno w bezpośrednich rozmowach, jak i w świecie cyfrowym. Podczas zajęć z wychowawcami i pedagogiem nasi uczniowie uczą się: Rozpoznawania i nazywania emocji – własnych oraz rówieśników. Empatii i komunikacji bez przemocy (NVC) – w oparciu o szacunek i zrozumienie. Radzenia sobie z trudnymi sytuacjami i stanowczego reagowania na słowa, które krzywdzą.

            SzkołaDobregoSłowa #SłowaMająMoc Fundacja Pozytywni

      • 26maj
          • Konkurs plastyczny pod hasłem „Co odkryjesz po otwarciu książki ?"

            Dnia 25 maja 2026 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego organizowanego przez Filię Biblioteczną nr 1 im. Wisławy Szymborskiej w Sokółce. Celem  przedsięwzięcia było promowanie czytelnictwa, zachęcenie do korzystania z biblioteki, rozwijanie wyobraźni i kreatywności. Konkurs skierowany był do dzieci w wieku 4 - 14 lat z Miasta i Gminy Sokółka. Z naszej szkoły wzięło udział 27 uczniów i osiągnęli zadowalające wyniki. Większość prac dzieci z klas I - III wykonały na zajęciach w świetlicy szkolnej. Pracownica biblioteki pani Justyna wręczyła zasłużone nagrody i dyplomy. 

            W kategorii klas I -III:

            I  miejsce - Jakub Bruzgo kl. I b

            II miejsce - Magdalena Borkowska kl. I b

            III miejsce - Natalia Borowik kl. I a

            Wyróżnienie  - Oliwia Domin kl. I a

            W kategorii klas IV - VIII:

            I miejsce - Róża Żurawska kl. VI a

            II miejsce - Izabela Małoń kl. VI a.

            Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział: 

            Kl.I a: Jakub Chmielewski, Fabian Płoński, Julia Jurczenia, Tymon Woronowicz.

            Kl. I b: Antoni Barcewicz, Zuzanna Baranowska, Zuzanna Łysik, Julia Grzenkowicz, Dominik Maliszewski.  

            Kl. II a: Sabina Puszko, Piotr Radulski, Karol Walentowicz, Nikola Rowińska, Jagoda Ignatowicz, Paula Bołtko, Zuzanna Zawadzka, Stanisław Witulski.

            Kl. II b: Hanna Jurgielewicz.

            Kl. III a: Natalia Jurczenia, Zuzanna Witulska, Maja Maliszewska.

            Gratulujemy!

            Zachęcamy w przyszłości do udziału w konkursach plastycznych. Prace konkursowe można podziwiać w galerii zdjęć