W niedzielę 26 października nasi uczniowie: Łucja Brzosko, Michalina Kocisz oraz Oliwier Babynko - zawodnicy klubu Orient Sokółka - wywalczyli I miejsce w kategorii grupowej klas I-III szkół podstawowych w XVI Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego w Szachach. Gratulujemy!
Aktualności
- 27paź
Zwycięstwo młodych szachistów
10
- 27paź
"trend 67" (six seven) na lekcji matematyki
Od jakiegoś czasu w sieci panuje " trend 67" (six seven). Trafiamy na te liczby w komentarzach, postach influencerów, shortach... Co oznacza? Wszystko zaczęło się od utworu amerykańskiego rapera Skrilla, w którym piosenkarz nawiązuje do ulicy w Chicago. Potem połączono tę liczbę z koszykarzem NBA LaMelo Ball, który ma 6stóp i 5cali wzrostu. Fani sportowca spopularyzowali tę liczbę i stała się coraz bardziej ropoznawalnym memem. Youtuber Cam Wilder uzyskal nawet przydomek "67Kid", bo podczas meczu kamery zarejestrowały jak wykrzyczał "eeeeey, 67" na celny rzut zawodnika. Teraz ludzie zauważają tę liczbę wszędzie w otaczającej rzeczywistości. Podobnie nasi uczniowie. Dlatego na lekcjach matematyki poszukaliśmy liczby 67 w charakterystycznych datach wydarzeń, znaczących wartościach liczbowych... i rozegraliśmy "challenge 67" budując działania wykorzystując tylko cyfry 6 i 7.
- 22paź
Dzień kolorów w klasach 4-8
10Dziś w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kolorów w klasach 4-8. Inicjatywa ta została zorganizowana przez Samorząd Szkolny wraz z opiekunkami Panią Jolą Steckiewicz i Panią Dorotą Zalewską. Każda klasa wylosowała kolor, w kórym tego dnia przyszła do szkoły. Do akcji włączyli się również nauczyciele. Były to t-shirty, spodnie nakrycia głowy, sznurówki i wiele innych ciekawych kombinacji.
Kolory były następujące:
4a- brązowy
4b- pomarańczowy
5a -fioletowy
5b- szary
6a- biały
6b- niebieski
7a- czerwony
7b -zielony
8a- różowy
8b- czarny
Wszystkim serdecznie dziękujemy za aktywny udział, kreatywne pomysły i udaną zabawę kolorami.
- 22paź
Edukacja Zdrowotna 4b warsztaty kulinarne
5Uczniowie po raz pierwszy przygotowali samodzielnie gofry. Aby posiłek był zbilansowany użyli wszystkie 5 składników pokarmowych. Gofry wykonali z mąki pełnoziarnistej, bitą śmietanę bez cukru i wiele pysznych owoców. Radość gotowania i wspólnego posiłku bezcenna.
- 21paź
Zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia w klasie 5b
14Zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia to dodatkowe formy edukacyjne, mające na celu rozwijanie talentów i pasji uczniów, od ogólnych zainteresowań po konkretne zdolności np. kulinarne. Klasa 5b w miniony poniedziałek rozwinęła swoje pasje w kierunku kulinarnym i przygotowywała pyszne gofry. Podczas pieczenia panowała bardzo przyjemna i radosna atmosfera. Każdy miał okazję spróbować swoich sił w przygotowywaniu ciasta, a zapach pieczonych gofrów szybko wypełnił całe pomieszczenie oraz szkołę. Uczyliśmy się, jak odmierzać składniki i mieszać je w odpowiednich proporcjach. Najlepszym momentem było oczywiście dekorowanie gotowych gofrów – jedni wybierali bitą śmietanę i owoce, inni czekoladę, dżem albo cukier puder. Wszyscy byli zadowoleni z efektów swojej pracy, a wspólne jedzenie gofrów stworzyło miłą, integracyjną atmosferę. Zajęcia były nie tylko smaczne, ale też praktyczne – pozwoliły połączyć naukę z przyjemnością i pokazały, że gotowanie może być świetną zabawą.
- 20paź
Jedenasta kadencja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Sokółce
1Młodzieżowa Rada Miejska w Sokółce
Dnia 16.10.2025 odbyło się zaprzysiężenie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Sokółce.
Jest to XI kadencja tej organizacji, zaś jej celem jest reprezentowanie interesów młodych ludzi z Gminy Sokółka oraz doradztwo w tej kwestii Burmistrz Sokółki i Radzie Miejskiej w Sokółce.
Reprezentantami naszej szkoły są Julia Supronik i Jakub Zieziula z kl. 8a. Opiekunem MRM jest pani Monika Klim.
Facebook MRM w Sokółce: Facebook
- 18paź
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
73We czwartek 16 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji pani Katarzyna Daszuta wraz z uczniami z klas 8b, 7a i 7b przygotowała akademię. Oprawę muzyczną opracowała pani Iwona Słoma wraz ze szkolnym zespołem muzycznym. Sympatycznym dodatkiem inscenizacji były występy taneczne naszych najmłodszych uczniów z klas 2 i 3, przygotowanych przez panią Dorotę Kamińską panią Barbarę Chancewicz.
Swoją obecnością w tym dniu zaszczycili nas goście: pani Anna Sidor-Żemajduk kierownik Referatu Oświaty Urzędu Miejskiego w Sokółće, pani Joanna Normantowicz – przewodnicząca Rady Rodziców, pani Barbara Jelska – sekretarz Rady Rodziców oraz pan Stanisław Mitrosz - emerytowany nauczyciel.
Pani Dyrektor podczas akademii złożyła podziękowania wszystkim pracownikom szkoły mówiąc: „Dziękuję Państwu za zaangażowanie, sumienne wykonywanie powierzonych obowiązków, cierpliwość, życzliwość i serce, które wkładacie w wychowanie i nauczanie naszych uczniów. To właśnie dzięki Wam nasza szkoła jest miejscem przyjaznym, otwartym i inspirującym”.
Jak co roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej Dyrektor szkoły w dowód uznania za rzetelną i efektywną realizację przydzielonych obowiązków przyznaje nagrody pracownikom szkoły. W tym roku nagrodzonych zostało 16 nauczycieli i 19 pracowników administracji i obsługi.
Serdecznie gratulujemy.
- 16paź
"Dynia - warzywo z niejednej bajki"
10Dnia 15 października 2025 r. uczniowie klasy 3a i 3b uczestniczyli w spotkaniu z panią bibliotekarz Filii Bibliotecznej Nr 1 w Sokółce. Tematem wiodącym zajęć była "Dynia - warzywo z niejednej bajki".
Podczas spotkania dzieci wysłuchały opowiadania o tradycjach związanych z Dniem Dyni, rozmawiały na temat bajek, w których występuje dynia oraz rozwiązywały zagadki. Wykonały zakładki do książek, które w przyszłości na pewno przeczytają.
Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.
- 15paź
Kiermasz ciast
29Dziś 15 października, na terenie naszej szkoły odbył się kiermasz ciast, z którego dochód został przeznaczony na wsparcie Fundacji Kudłata Polana, pomagającej bezdomnym i chorym zwierzętom.
Od samego rana uczniowie, rodzice i nauczyciele przynosili własnoręcznie upieczone słodkości – wśród nich znalazły się m.in. serniki, szarlotki, babeczki, ciasteczka, kolorowe muffinki, rurki, rogaliki, czekoladowe bloki i pyszne wafle. Stoły wypełniły się zapachem świeżych wypieków. Podczas przerw uczniowie wraz z nauczycielami tłumnie odwiedzali stoisko, chętnie kupując kawałki ciast i pomagając w zbiórce.
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu całej społeczności szkoły pieniążki zostaną przekazane fundacji na zakup karmy, leków i środków potrzebnych do leczenia zwierząt. Kiermasz był nie tylko okazją do pomocy potrzebującym zwierzętom, ale też do integracji i wspólnego działania dla dobrej sprawy. Serdecznie dziękujemy klasie 7a, 8a i 8b za sprawne przeprowadzenie kiermaszu. Jesteście jak zwykle niezawodni. DZIĘKUJEMY
- 15paź
Wsparcie na Starcie
3Dziś, 15 października w naszej szkole gościliśmy panią z Fundacji Wsparcie na starcie. Różowy październik - to miesiąc świadomośći raka piersi. Zajęcia profilaktyczne, samobadanie to szansa na wczesne wykrycie, szybką diagnozę i całkowite wyleczenie chorób nowotworowych.O tym dowiedziały się nasze młode uczennice z klas 7 i 8 w ramach kampanii Różowy Październik na ciekawych zajęciach z panią z Fundacji. Wsparcie na starcie- to profilaktyka, samobadanie od młodych lat to wspieranie młodych pokoleń w dbaniu o swoje zdrowie i zdrową przyszłość.
Archiwum Aktualności