• Aktualności

  • Aktualności

      • 18wrz
          • Narodowe Czytanie w murach naszej szkoły

            Dnia 17 września br. cała społeczność szkolna włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania pod patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku czytaliśmy utwory Jana Kochanowskiego, wielkiego poety polskiego renesansu. Uczniowie poznali biografię artysty, etapy jego twórczości, ponadczasowe fraszki, pieśni i treny oraz fragmenty ,,Odprawy posłów greckich”. Poezja Jana Kochanowskiego porusza różnorodne tematy – od poważnych i doniosłych po lżejsze i żartobliwe. Jan Kochanowski zaszczycił nas swoją obecnością, co wywołało zachwyt  zebranych.

            Z niecierpliwością czekamy już na kolejną edycję Narodowego Czytania.

      • 18wrz
          • Wycieczka do Czereśniowej Pasieki

            Dnia 18 września uczniowie klas I–III udali się na wycieczkę do „Czereśniowej Pasieki”.Celem wyjazdu było poznanie pracy w gospodarstwie rolnym oraz spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Na miejscu dzieci wzięły udział w wykopkach – samodzielnie wybierały ziemniaki, ucząc się przy tym, jak wygląda zbiór tych warzyw. Gospodarz pola opowiadał o różnych gatunkach ziemniaków oraz o sposobach ich wykorzystania w kuchni i gospodarstwie domowym. Podczas pracy w polu uczniowie mieli okazję zobaczyć jaszczurkę oraz pędraki, co wywołało spore zainteresowanie i stało się pretekstem do rozmów o życiu zwierząt w glebie. Po części edukacyjnej na dzieci czekał pyszny poczęstunek – tradycyjna babka ziemniaczana. Po pracy i przy wspólnym stole smakowała wyśmienicie. Następnie nadszedł czas na zabawy na świeżym powietrzu. Najwięcej radości sprawiły uczniom skoki i wspinanie się na bele siana oraz przejażdżka wozem ciągniętym przez traktor. Wycieczka była udana i dostarczyła uczniom wielu nowych doświadczeń. Dzieci nie tylko świetnie się bawiły, ale też dowiedziały się, jak wygląda praca w polu i jak ważna jest w naszym codziennym życiu. Wszyscy wrócili do szkoły w wyśmienitych humorach.

      • 18wrz
          • Misja Robotyka

            16 września w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli nowatorskiej formy edukacji dla dzieci - Misja Robotyka. Goście zachęcali uczniów klas I-III do udziału w zajęciach z robotyki oraz programowania zarówno LEGO jak i w Minecraft Education. Uczniowie byli zachwyceni pokazem robotów zaprezentowanych przez naszych gości. Na zakończenie, każdy z uczniów otrzymał ulotkę z informacjami dotyczącymi zajęć.

      • 18lis
      • 17wrz
          • Dzień Kropki na lekcjach matematyki

            Dzień Kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę i wyobraźnię. Idea tego święta rozpoczęła się od książki  P.Reynoldsa "The Dot",  opowiadającej historię dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. 15 września w naszej szkole uczniowie na lekcjach matematyki także dołączyli do tego wydarzenia. Najpierw wspólnie obejrzeli krócitki film o Washtii, by przypomnieć od czego wszystko sie zaczęło, a potem rozwiązywali, liczyli, kodowali, łączyli kropki, tworzyli mandale, przekształcali kropki w co tylko im przyszło do głowy.

      • 17wrz
          • Nabór wniosków na Stypendia Prymus 2025/2026

            Zarząd Fundacji „Sokólski Fundusz Lokalny” ogłasza nabór na stypendia dla uczniów szkół podstawowych i średnich zamieszkałych na terenie miasta i gminy Sokółka, na rok szkolny 2025/2026.

            Stypendia „Prymus” realizowane we współpracy z Urzędem Miejskim w Sokółce oraz dzięki wsparciu społeczności sokólskiej, przekazującej 1,5 % podatku i biorącej udział w akcjach charytatywnych Fundacji „SFL”:

            • dla uczniów klasy 7 i 8 szkoły podstawowej i szkoły średniej, planujemy przyznać stypendia po 1500 zł, płatne w 1 racie.

            Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie:

            https://docs.google.com/

            Regulamin programu stypendialnego znajduje się w linku w formularzu.

            Ważne! Formularz należy wysłać online do 08 października, podpisane dokumenty w wersji papierowej prosimy dostarczyć do siedziby Fundacji „Sokólski Fundusz Lokalny”, ul. Grodzieńska 1, 16-100 Sokółka do 09 października 2025r . w godz. 11.00 – 15.00

            Uwaga! Fundacja SFL może prowadzić imienne fundusze stypendialne. Każda zainteresowana osoba może ufundować stypendium:

            • dla uczniów klasy szkół podstawowych po 150 zł/m-c,
            • dla uczniów szkół średnich po 150 zł/m-c.

            W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 451592552 lub w siedzibie Fundacji, ul. Grodzieńska 1 w Sokółce.

            Fundacja SFL

             Źródło: sokolka.pl

      • 16wrz
          • Odwiedziny Harcerzy w naszej szkole

            Dziś naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście – Harcerze. Od samego rana na uczniów czekało mnóstwo ciekawych atrakcji. Wspólnie braliśmy udział w różnych zadaniach i grach zespołowych, które nie tylko sprawiły nam wiele radości, ale także uczyły współpracy, zaufania i kreatywności. Harcerze zachęcali również, że każdy z nas może wstąpić w ich szeregi i udzielili instrukcji jak to zrobić i gdzie się zgłosić.

             

            Jak to zrobić?

            na naszej stronie https://sokolka.zhp.pl/ w zakładce „Hufiec” wejdź w „znajdź najbliższą drużynę” a zostaniesz przekierowany do mapy gromad i drużyn w naszym hufcu. Tam znajdź swoją miejscowość i wybierz odpowiednią jednostką w zależności od wieku Twojego dziecka. Z lewej strony wyświetlą Ci się dane kontaktowe drużynowego – czyli osoby odpowiedzialnej za jednostkę.Możesz też skontaktować się z nami poprzez wiadomość na Messengerze a my pokierujemy Cię do konkretnej osoby.

             

            Źródło: https://www.facebook.com/hufieczhpsokolka

             

      • 16wrz
          • Rusza nabór do programu stypendialnego Banku Spółdzielczego w Sokółce i Fundacji „SFL”

            Fundacja „Sokólski Fundusz Lokalny” Bank Spółdzielczy w Sokółce mają przyjemność ogłosić cudowną wiadomość: już po raz drugi RUSZAMY z naborem wniosków na stypendia na rok szkolny 2025/2026!

            Program skierowany jest do:

            –uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół średnich, zamieszkałych/uczących się na terenie 4 gmin: Sokółka, Dąbrowa Białostocka, Nowy Dwór i Szudziałowo,

            -wysokość stypendium 2000 zł (płatne w 2 ratach),

            -zgłoszenia kandydata może dokonać dyrektor szkoły, nauczyciel przedmiotu, wychowawca, pedagog szkolny, pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej (nie ma możliwości indywidualnych zgłoszeń przez rodziców lub ucznia, bez nominacji od wyżej wymienionych podmiotów)

            FORMULARZ DO PROGRAMU STYPENDIALNEGO NALEŻY SKŁADAĆ ON-LINE DO 02 PAŹDZIERNIKA 2025r. DO GODZ. 24:00

            Formularz jest dostępny na stronie:

            https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSchRYv7HKETxTPeOJGOSGQhCNwd2LJGBCa2XzPZVUuYwDAmaA/viewform?usp=sharing&ouid=115830756985918980956

            Regulamin programu stypendialnego znajduje się w linku w formularzu.

            Ważne!

            Dokumenty (wydrukowane i podpisane wraz z załącznikami) należy dostarczyć do siedziby Fundacji „Sokólski Fundusz Lokalny”, ul. Grodzieńska 1, 16-100 Sokółka do 03 października 2025r . w godz. 11.00 – 15.00

            W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 451-592-552 lub w siedzibie Fundacji – ul. Grodzieńska 1 w Sokółce.

      • 15wrz
          • Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole

            15 września w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki – dzień kreatywności, odwagi i odkrywania swoich talentów. Na lekcjach uczniowie klas I-III poznali historię powstania tego święta, obejrzeli krótki filmik o Vashti i jej magicznej kropce, rozmawiali o znaczeniu wiary we własne możliwości oraz wykonali ciekawe karty pracy.

            Podczas długiej przerwy wszyscy mogli wziąć udział w zabawnych ćwiczeniach z kropką, które zachęcały do ruchu, współpracy i dobrej zabawy.
            Dziękujemy wszystkim za wspólne świętowanie i przypominamy, że „każdy ma swój talent, wystarczy tylko  postawić pierwszą kropkę”.

      • 14wrz
          • Szachowe Mistrzynie z Naszej Szkoły! ♟️🏆

            Chcielibyśmy podzielić się z Wami niesamowitymi wieściami z minionego tygodnia. W dniach 10-14 września w Białymstoku  Emilka i Michasia, walczyły w międzywojewódzkich eliminacjach do przyszłorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Stawką był awans do finałów Mistrzostw Polski, a dziewczyny stanęły na wysokości zadania, rywalizując z najlepszymi młodymi talentami z województwa podlaskiego i lubelskiego.

            Emilia Kocisz – Zwycięstwo w wielkim stylu!

            Emilka (rocznik 2015) startująca w grupie do lat 11, gdzie mierzyła się głównie ze starszymi i bardziej doświadczonymi rywalkami, przeszła samą siebie!

            Zajęła 1. MIEJSCE, kończąc turniej bez ani jednej porażki!

            Pobiła swój życiowy rekord długości partii – jedna z jej gier trwała 4 godziny i 20 minut! A co najbardziej imponujące? W partii, w której miała kompletnie przegraną pozycję, wykazała się niesamowitą wolą walki, hartem ducha i "wycisnęła" z niej remis! To cecha prawdziwych mistrzów.

            Nowy poziom: A wisienka na torcie? Emilka, mając już II kategorię szachową, w tym turnieju wypełniła normę na kategorię I, zdobywając kategorię II+! To ogromny krok naprzód i dowód na jej niesamowity talent i ciężką pracę.

            Michalina Kocisz – Waleczne serce i podium!

            Nasza druga wojowniczka, Michaśka, również pokazała klasę! W swojej grupie wiekowej (D09)też była jadną z najmłodszych, zdobyła fantastyczne 3. MIEJSCE! Michasia rozegrała mnóstwo świetnych partii, a jej determinacja jest godna podziwu – w trakcie turnieju pokonała nawet późniejszą zwyciężczynię całej grupy! To pokazuje jej ogromny potencjał i ducha walki. Brawo!

            Źródło:  https://www.facebook.com/leszek.kocisz

            https://www.facebook.com/LUKSOrientSokolka

            Serdecznie gratulujemy Emilce i Michasi oraz ich Rodzicom! 👏Dziękujemy również Ludowemu Uczniowskiemu Klubowi Szachowemu „Orient Sokółka” za przygotowanie zawodniczek i wsparcie.

            Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy naszych młodych mistrzyń!