Dnia 26 marca w Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce odbył się Gminny Pokaz Talentów, podczas którego uczniowie z różnych szkół mieli okazję zaprezentować swoje niezwykłe umiejętności. Naszą szkołę godnie reprezentowali: Julia Supronik, grupa Cheerleaderki, Adam Klim, Gabriel Miron oraz Antek Klim. Julia Supronik zachwyciła publiczność pięknym wykonaniem utworu wokalnego, prezentując swój wyjątkowy głos i muzykalność. Grupa Cheerleaders rozgrzała atmosferę pełnym energii układem tanecznym, który porwał publiczność do wspólnego kibicowania. Adam Klim zaprezentował swoje umiejętności instrumentalne, udowadniając, że muzyka to jego prawdziwa pasja. Gabriel Miron i Antek Klim zachwycili wszystkich swoimi talentami artystycznymi, dostarczając widzom niezapomnianych wrażeń. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy odwagi i talentu! Jesteśmy dumni, że Uczniowie tak pięknie reprezentowali naszą szkołę. Czekamy na kolejne występy i sukcesy!
- 27mar
- 27mar
Ogólnopolski Konkurs Szachowy "Konik szachowy"
6W dniu dzisiejszym w szkołach w całym kraju odbywał się Ogólnopolski Konkurs Szachowy "Konik szachowy". Nasza szkoła również wzięła udział w tym wydarzeniu. Konkurs polegał na rozwiązaniu 30 zadań szachowych. W kategorii Pionek wystartowało 15 uczniów z klas 1-3 naszej szkoły.Wyniki poznamy za kilka tygodni. Dziękujemy Radzie Rodziców za opłacenie wpisowego i umożliwienie dzieciom zdobywania nowych doświadczeń.
- 26mar
Mistrzostwa Powiatu Sokólskiego w Biegach Przełajowych
7826 marca na trasach leśnych w Szudziałowie odbyły się XXVIII POWIATOWE BIEGI PRZEŁAJOWE IM. KS. DARIUSZA SAŃKO. W zawodach startowały dzieci i młodzież z klas 4 – 8 ze szkół podstawowych z powiatu sokólskiego. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych oraz bardzo dobrze przygotowanych trasach biegowych rywalizacja przebiegała bardzo sprawnie. Dzieciom dopisywały humory oraz panowała przyjazna, sportowa atmosfera. Naszą szkołę reprezentowało 26 uczniów i uczennic. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca od 1 do 15 uzyskali możliwość startu w kolejnym etapie zawodów, czyli półfinale wojewódzkim, który zostanie rozegrany 5 kwietnia w Augustowie.
11 uczniów z naszej szkoły zakwalifikowało się do półfinału wojewódzkiego:
- Piotr Jóźwik
- Aleksandra Rećko
- Kinga Walentowicz
- Maja Kozłowska
- Antoni Rećko
- Gabriel Kiszkiel
- Krystian Horczak
- Krystian Korzon
- Wojtek Onoszko
- Mateusz Prymak
- Zuzanna Jelska
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnym etapie zawodów.
- 25mar
Duży sukces Leny Staranowicz w pływaniu
Lena Staranowicz zajęła III miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w Pływaniu stylem motylkowym na dystansie 50 m. 👏👏👏
Zawody odbyły się 25 marca 2025 r. w Suwałkach.
W finale wystartowały najlepsze zawodniczki z województwa podlaskiego. Lena po bardzo zaciętym wyścigu uzyskała trzeci czas w swojej kategorii bijąc jednocześnie swój rekord życiowy. Ogromny Sukces Leny.
Gratulacje!
- 24mar
Szkoła międzypokoleniowa
9Szkoła międzypokoleniowa to inicjatywa skierowana do seniorów dotycząca bezpiecznego korzystania z Internetu. Ma na celu wsparcie starszych osób w nabywaniu umiejętności cyfrowych oraz zwiększenie ich pewności siebie w korzystaniu z technologii.
W ramach projektu „Szkoła międzypokoleniowa” zorganizowanego przez NASK (Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa) w naszej szkole odbyło się sześć warsztatów dla seniorów, dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu, rozwoju kompetencji cyfrowych oraz poszerzania wiedzy o cyfrowym świecie. Warsztaty prowadziła pani Beata Ejsmont wraz z uczniami z klasy 8a.
Seniorzy, korzystając z pomocy uczniów z klasy 8a, mieli okazję w sposób przyjazny i interaktywny rozwijać swoje umiejętności cyfrowe. Uczniowie pełni entuzjazmu i cierpliwości, dzielili się swoją wiedzą na temat obsługi komputerów, smartfonów oraz różnych aplikacji. Wspólne zajęcia odbywały się w formie warsztatów, gdzie seniorzy mogli zadawać pytania i praktycznie ćwiczyć nowe umiejętności. Dzięki temu, nie tylko uczyli się, jak korzystać z technologii, ale także zyskiwali pewność siebie w poruszaniu się w cyfrowym świecie. Uczniowie z kolei rozwijali swoje umiejętności interpersonalne i uczyli się, jak przekazywać wiedzę w sposób zrozumiały. Tego rodzaju współpraca przyniosła korzyści obu stronom, tworząc międzypokoleniowe więzi i wspierając rozwój umiejętności w obszarze technologii.
Tak opisała zajęcia uczennica uczestnicząca w projekcie:
W naszej szkole odbyły się warsztaty w ramach projektu Szkoła międzypokoleniowa, które przeprowadziliśmy my - uczniowie klasy 8a. Było to sześć spotkań, w czasie których uczyliśmy seniorów jak bezpiecznie korzystać z internetu i pokazywaliśmy nieznane im do tej pory możliwości cyfrowego świata. Mówiliśmy między innymi o silnych hasłach, programach antywirusowych oraz oszustwach w Internecie. Pomogliśmy także w założeniu konta e-mail i przeprowadziliśmy kilka wideorozmów. Ciekawym, poruszonym w trakcie zajęć zagadnieniem, była rozrywka w internecie. Seniorzy z naszym wsparciem mogli odbyć wirtualny spacer po muzeach, pograć w gry online takie jak sudoku, czy krzyżówki oraz założyć media społecznościowe. Pokazaliśmy im również platformy, na których mogą oglądać filmy i seriale oraz słuchać podcastów i audiobooków. Jednak jak seniorzy sami przyznają najważniejszą i najpotrzebniejszą dla nich rzeczą było założenie Profilu Zaufanego, aplikacji mObywatel oraz Internetowego Konta Pacjenta, z których dzięki naszej pomocy nauczyli się korzystać. Warsztaty były zarówno dla nas jak i dla seniorów ciekawym i pouczającym doświadczeniem. Przeprowadziliśmy wiele interesujących rozmów, które pokazały, że mimo dużej różnicy wieku mamy wiele wspólnych tematów.
Amelia Normantowicz
Dziękujemy serdecznie uczestnikom za wspólnie spędzony czas, duże zaangażowanie w realizację projektu, miłe słowa i przyjazną atmosferę.
- 24mar
Mam talent - szkolny pokaz talentów
146W dniu 20 marca w naszej szkole odbyła się I edycja Mam Talent! To wydarzenie, na które wszyscy czekali z niecierpliwością. Sala gimnastyczna wypełniła się uczniami, nauczycielami oraz rodzicami, którzy przyszli kibicować młodym artystom. Na scenie mogliśmy podziwiać różnorodne występy - od wokalistów, przez tancerzy, po iluzjonistów i muzyków grających na nietypowych instrumentach. Nie zabrakło również skeczów kabaretowych oraz niesamowitych układów gimnastycznych. Każdy uczestnik zaprezentował swój wyjątkowy talent, zdobywając burzę oklasków i podziw publiczności. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy odwagi i talentu! Każdy występ był wyjątkowy i dostarczył wielu wzruszeń oraz radości. Dziękujemy organizatorom, za przygotowanie tego niezwykłego wydarzenia.Już nie możemy się doczekać kolejnej edycji! Kto wie, jakie talenty odkryjemy w przyszłym roku?
- 18mar
Konkurs Języka Angielskiego Trzecioklasistów 'Junior Champions'
27 lutego Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce odbył się XII Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego Trzecioklasistów 'Junior Champions' W wydarzeniu wzięło udział 23 reprezentantów pięciu szkół podstawowych z gminy Sokółka, którzy mieli szansę zaprezentować swoje umiejętności językowe, a także pasję do nauki języka angielskiego. Wszyscy uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem. Wśród uczestników panowała atmosfera wzajemnego wsparcia i entuzjazmu. Naszą szkołę reprezentowali Amelia Mituła, Alicja Gryszko, Urszula Woźniak, Bartosz Biziuk i Ludwik Lubecki. Uczestnikom gratulujemy.
- 17mar
Warsztaty profilaktyczne
W dniu 13.03.2025r. w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas szóstych i siódmych na temat nadużywania nowych technologii.
Zajęcia przeprowadziła specjalistka z Centrum Profilaktyki Zdrowia Psychicznego ETAP w Białymstoku, pani Joanna Balejko. Podczas zajęć prowadząca zwróciła szczególną uwagę na różnice między światem online i offline oraz jak umiejętnie równoważyć spędzany w nich czas. Podkreśliła również jak aktywność w świecie realnym wpływa na rozwój umiejętności społecznych oraz jak ważne są relacje dla szczęścia i satysfakcji z życia. Uczniowie obejrzeli także ciekawą prezentację multimedialną oraz dzielili się swoimi przemyśleniami podczas dyskusji. Po każdym zakończonym spotkaniu uczniowie mieli możliwość skorzystania z indywidualnej rozmowy z panią Joanną.
- 16mar
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
19Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej – eliminacje gminne.
12 marca w Szkole Podstawowej nr 1 w Sokółce odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Konkurs ma na celu propagowanie zasad szeroko pojętego bezpieczeństwa wśród uczącej się młodzieży. Z każdej szkoły z miasta i gminy Sokółka w konkursie mogły uczestniczyć po 3 osoby, w dwóch kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 8a: Karolina Januszkiewicz, Zuzanna Jelska oraz Amelia Normantowicz. Dziewczyny poprzez udział w konkursie poszerzyły swoją wiedzę z zakresu pożarnictwa.
- 16mar
Audycja muzyczna - „Pani Jola i śpiewający ogród”
3W dniu 6 marca klasy młodsze wzięły udział w audycji muzycznej, przygotowanej przez Arte-Muza, pod tytułem „Pani Jola i śpiewający ogród”. Muzycy opowiedzieli historię przemiłej ogrodniczki, która na ból głowy miała bardzo skuteczne lekarstwo- wizytę w przydomowym ogródku. Niestety, pewnego razu spokój i ciszę tego miejsca zakłóciły owady i ptaki. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, bo przecież odgłosy przyrody to nie hałas, a dźwięki muzyki mogą być bardzo kolące. Przy okazji dzieci usłyszały utwory takie jak „Skowronek”, „Czy słyszysz jak szumi wiatr”, „Błyskawica, grzmot”.
- 07mar
Wycieczka do Białegostoku
13Dnia 5 marca uczniowie klas szóstych naszej szkoły, wraz z uczniami klas IV-VIII Szkoły Podstawowej w Boguszach wzięli udział w wycieczce do Białegostoku. Pierwszym punktem programu wycieczki było kino Helios, w którym obejrzeliśmy film pt. „Jeden na milion”, wyświetlanym w ramach projektu Kino na Temat. Przed projekcją specjalistki z Ośrodka Rozwoju Edukacji wprowadziły widzów w tematykę filmu, jaką była historia codziennego życia chłopca w spektrum i jego rodziny. Bohaterowie filmu pomogli nam zrozumieć na czym polega szczęście, sztuka przebaczania, a przede wszystkim dostrzeganie wartości w cudzej inności. Z pewnością można stwierdzić, iż była to wspaniała lekcja tolerancji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Po filmie udaliśmy się na posiłek i zakupy w Centrum Handlowym Atrium Biała. Ostatnim punktem naszego wyjazdu była wizyta w Strefie Wysokich Lotów. Uczniowie mieli tam możliwość uczestnictwa w zabawach z elementami edukacyjnymi – Uskrzydlonej szkole, połączonymi z rozwijaniem siły i sprawności. Wszyscy bawili się świetnie korzystając z atrakcji, dostarczając sobie jednocześnie ogromnej dawki energii, mnóstwo uśmiechu i wyjątkowych wspomnień. Naszej wyprawie sprzyjała piękna, słoneczna pogoda, która dodatkowo wprawiała nas w doskonały nastrój. Po kilku godzinach wypełnionych pozytywnymi wrażeniami, bezpiecznie wróciliśmy do swoich domów.
- 02mar
Konkurs plastyczny "S.O.S dla bezdomnych kotów"
18W dniu 20 lutego 2025r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku miało miejsce uroczyste podsumowanie wojewódzkiego konkursu plastycznego "S.O.S dla bezdomnych kotów". Wśród prawie 700 prac konkursowych nagrodzono pracę Pauliny Mojżyk oraz wyróżniono pracę Karoliny Januszkiewicz, uczennic kl.8a naszej szkoły. Współorganizatorem konkursu była Fundacja Kotkowo a honorowym patronatem konkurs objął Prezydent Białegostoku. Gratulujemy!!!
- 27lut
Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej w Geniuszach
20Dnia 14 lutego gościliśmy w naszej szkole uczniów ze Szkoły Podstawowej w Geniuszach. Dzieci przyjechały do nas w towarzystwie rodziców i nauczycieli oraz przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Sokółce. Tego dnia panowała miła i przyjazna atmosfera. Dzieci wraz z uczniami i nauczycielami z naszej szkoły wspólnie rozwiązywały zagadki w formie Escape Roomu, przy okazji poznając różne miejsca i sale lekcyjne w naszej szkole. Finałowym punktem naszego spotkania było uczestniczenie w tańcach na sali gimnastycznej, możliwość skorzystania z fotobudki, rozmowy oraz podziękowanie za współną zabawę.
- 26lut
Turniej szachowy
8W miniony poniedziałek 24.02.2025, w naszej szkole, został zorganizowany turniej szachowy. Dzieci uczęszczające na dodatkowe zajęcia szachowe z panem Arturem Hołownią miały okazję sprawdzić się i podsumować zdobyte doświadczenie rozgrywając turniej szachów szybkich tempem 5 minut + 2 sekundy bonifikaty po każdym ruchu od początku partii. W emocjonującej walce wzięło udział 8 zawodników.
Najlepszymi okazali się:
I miejsce - Supronik Grzegorz
II miejsce - Dobryński Fabian
III miejsce - Grasewicz Xavier
- 26lut
Dzień Postaci z Bajek
W dniu 21 lutego uczniowie klas 4-8 naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu – Dniu Postaci z Bajek! Tego dnia korytarze szkoły ożyły kolorami i magią, ponieważ dzieci przebrały się za swoje ulubione postacie z bajek. Uczniowie pojawili się w fantastycznych kostiumach, które przeniosły nas w świat baśni i opowieści. Wspólna zabawa sprawiła, że atmosfera była pełna radości i kreatywności.
- 25lut
Wizyta uczniów klas czwartych w bibliotece
5Uczniowie klas czwartych naszej szkoły wybrali się do Oddziału dla Dzieci i Mlodziezy Biblioteki Publicznej w Sokółce. Okazją do spotkania była zmiana siedziby zaprzyjaźnionej placówki. Po powitaniu panie bibliotekarki oprowadziły gości po wszystkich nowych zakamarkach biblioteki. A w sali audiowizualnej pokazały jak korzystać z elektronicznego katalogu książek biblioteki i jak sprawdzić dostępność tytułu który nas interesuje. Nie mogło obyć się też bez zabaw. Karnawałowa biegana bajka stworzona na tę okazję sprawiła mnóstwo radości dzieciom, pracownikom i opiekunom.Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.
- 25lut
Warsztaty z panią Joanną Raczkowską
1W dniu 20 lutego, ramach obchodów Dnia Pozytywnego Myślenia w naszej szkole odbyły się warsztaty dla klas szóstych i siódmych na temat poszukiwania mocnych stron uczniów, odkrywania siebie z jak najlepszej strony. Spotkanie przeprowadziła pani prezes Fundacji Na Jednej Nodze - Joanna Raczkowska wraz z panią Karoliną Antuszewską. Uczniowie mieli możliwość wypowiedzenia się, aktywnego skorzystania z prezentacji , czy też „koła fortuny” dotyczącego wyżej wymienionej tematyki. Na koniec uczniowie wypełnili test, w którym dowiedzieli się jakim są typem osobowości.
W ramach podjętych działań szkoła przystąpiła również do akcji charytatywnej pod hasłem „Zostań dobrym duszkiem”, polegającej na zebraniu środków dla podopiecznych Fundacji pani Joanny zamieszkujących gminę i powiat sokólski.
Tego dnia na holu szkoły została umieszczona tablica z pozytywnymi sentencjami, motywującymi do działania całą społeczność szkolną.
- 25lut
Prelekcje z Elżbietą Powichrowską
W dniach 11 i 12 lutego odbyły się spotkania rodziców uczniów naszej szkoły z panią dyrektor Ośrodka Profilaktyki i Uzależnień dla Dzieci i Dorosłych ETAP w Białymstoku – Elżbietą Powichrowską. Podczas spotkań prowadząca mówiła o poczuciu własnej wartości, jak ją budować i wzmacniać. Podkreśliła również szczególną rolę rodziców w tym procesie. Wskazała metody i sposoby jakie należy stosować, aby skutecznie dowartościować swoje dziecko. Podjęła również niezwykle ważną kwestię jaką jest motywowanie dziecka do nauki. Prelekcje pani Powichrowskiej zostały bardzo pozytywnie odebrane przez licznie zgromadzonych rodziców, którzy po jej zakończeniu mogli liczyć na indywidualne konsultacje z naszym gościem.
- 24lut
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
1,,A niechaj narodowie wżdy postronni znają,
iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają ‘’.
Mikołaj Rej
21 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego Święto to ma na celu podkreślenie różnorodności językowej świata, zwrócenie uwagi na języki zagrożone i powoli ginące oraz przypomnienie, że chroniąc język ojczysty – dbamy o tożsamość kulturową. Przypomnijmy, że język jest nie tylko środkiem komunikacji, ale także ważnym spoiwem tożsamości narodowej. Język polski pozwolił nam – Polakom – przetrwać wiele trudnych lat. Święto to zostało ustanowione przez UNESCO podczas 30 Sesji Konferencji Generalnej 17 listopada 1999 roku. Odsyła do tragicznych wydarzeń, które miały miejsce w Dhace w Bangladeszu. Podczas pokojowej demonstracji 21 lutego 1952 roku zginęło pięciu studentów domagających się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Społeczność szkolna aktywnie włączyła się w obchody tego święta. Uczniowie wykonali plakaty, rozwiązywali krzyżówki i rebusy ortograficzne. Ponadto obejrzeli prezentację, czytali ,,łamańce językowe", poznawali archaizmy i nazwy dawnych zawodów.
- 23lut
Mam talent!
Mam talent!
Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w szkolnym Mam Talent, który odbędzie się 19 marca o godz. 12:00 na sali gimnastycznej.
Masz talent? Chcesz wystąpić? Zapisz się w sekretariacie szkoły!