Dnia 10.10.2024 roku uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w obchodach Dnia Gier Planszowych. Są one nieodłącznym elementem spędzania czasu wolnego w świetlicy. Sprzyjają rozwojowi kreatywności, spostrzegawczości oraz planowaniu swoich działań. Dodatkowym atutem tego dnia była możliwość przyniesienia przez dzieci swoich ulubionych gier planszowych. Uczniowie chętnie angażowali się w rozgrywki w atmosferze wzajemnej współpracy i zdrowej rywalizacji.
- 05gru
Dzień gier planszowych w świetlicy szkolnej.
21
- 05gru
Andrzejki w świetlicy szkolnej.
14Dnia 29.11.2024 roku w świetlicy szkolnej odbyły się Andrzejki. W przygotowaniu i przeprowadzeniu brała udział młodzież ze Szkolnego Koła PCK. Do wspólnej zabawy i wróżb zaproszono uczniów z klas I –V korzystających z opieki w świetlicy szkolnej. W pięknie udekorowanej sali wróżki z klasy V a i V b, przybliżyły historię tej ludowej tradycji oraz przygotowały wiele ciekawych wróżb. Była to doskonała okazja do integracji uczniów, nauki poprzez zabawę oraz pielęgnowania polskich tradycji.
- 05gru
Andrzejki i Dzień Zdrowego Śniadania
55Dnia 29 listopada w klasach młodszych odbyły się wyjątkowe obchody Andrzejek i Dnia Zdrowego Śniadania. W tym dniu dominowały postacie czarodziejek, wróżek i czarodziejów, a dzieci mogły bawić się przy wróżbach i fantazjować o przyszłości. Wszyscy chętnie uczestniczyli w proponowanych zabawach, które przygotowały wychowawczynie. Dodatkowo, na stołach pojawiły się zdrowe przekąski przyniesione przez dzieci, a rozmowy dotyczyły zdrowego odżywiania oraz tego, jak ważne jest ono w naszym życiu. To była wspaniała okazja do zabawy, edukacji i promowania zdrowych nawyków.
- 05gru
Półfinał wojewódzki w szachach
8W niedzielę 1 grudnia, w Suwałkach, odbył się Finał Grupy Północnej Igrzysk Dzieci w Szachach.
Turniej, rozgrywany tempem szybkim (10min+5sek) w systemie drużynowym, zgromadził reprezentacje 12 szkół. Każda drużyna składała się z czterech uczniów. Naszą szkołę reprezentowali: Emilia Kocisz, Patryk Borowski, Krzysztof Supronik oraz Michalina Kocisz.
Turniej opierał się na punktacji drużynowej (duże punkty) przyznawanych za mecze między szkołami oraz indywidualnej (małe punkty) przyznawanych za każdą wygraną lub zremisowaną partię. Zwycięstwo w meczu zapewniało drużynie dwa punkty, remis – jeden punkt, natomiast porażka nie przynosiła punktów.
Po bardzo emocjonujących partiach drużyna z naszej szkoły uplasowała się na 4 miejscu. Gratulujemy.
- 02gru
Dzień Misia i Dzień Pluszowej Zabawki w naszej szkole.
14Światowy Dzień Misia, który obchodzimy 25 listopada, to wyjątkowa okazja do celebrowania jednej z najbardziej ukochanych zabawek na świecie – misiów pluszowych. W naszej szkole uczniowie klas 1-3 wzięli aktywny udział w obchodach, przynosząc swoje ulubione misie i ubierając się kolorystycznie nawiązując do ich bohaterów. Dzieci wykonały także tematyczne prace plastyczne oraz obejrzały film, który opowiadał historię misia, co dostarczyło im wielu emocji i radości. Z kolei uczniowie klas 4-8 również przybyli do szkoły z ulubionymi pluszakami, podkreślając, jak ważną rolę terapeutyczną pełnią pluszowe zabawki w życiu każdego człowieka, niezależnie od wieku. Świetna zabawa, kreatywność i wspólne chwile radości to główne elementy, które zapadły w pamięć uczniów tego dnia!
- 02gru
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
20 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji na lekcjach wychowawczych przypomnieliśmy prawa dzieci i wykonaliśmy plakaty.
- 29lis
Spotkanie autorskie z Małgorzatą Prządką
28W dniu 28 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią Małgorzatą Prządką, pisarką, autorką książki dla dzieci „Mia, kot Pesto i ucieczka w nieznane”. Pani Małgorzata jest absolwentką naszej szkoły, więc jej wizyta miała szczególny charakter i była miła. Autorka prowadziła spotkanie w formie dialogu z dziećmi. Rozmawiała z młodymi czytelnikami o strachu i odwadze, wspólnie ustalano, czy te uczucia są dobre czy złe, kiedy czujemy się zagrożeni i jak możemy pokonać lęk. Dzieci poznały też głównych bohaterów książki „Mia, kot Pesto i ucieczka w nieznane” i ich niezwykłe przygody w magicznych krainach. Pani Małgosia zaciekawiła wszystkich swoją opowieścią, uczniowie uważnie słuchali i z chęcią brali udział w rozmowie. Gadżety w postaci lalek- bohaterów książki , którymi posługiwała się pani Prządka, bardzo rozbudzały wyobraźnię i zwiększały aktywność. Na koniec odbył się quiz z nagrodami. Pani dyrektor Katarzyna Chociej w podziękowaniu za niezwykłe spotkanie obdarowała autorkę pamiątkową fotoksiążkę przedstawiającą Małgosię jako uczennicę naszej szkoły. Spotkanie zakończyło się rozdawaniem autografów i wykonaniem pamiątkowych zdjęć.
- 27lis
Warsztaty profilaktyczne
W dniu 19 listopada do naszej szkoły została zaproszona wieloletnia pedagog z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Sokółce pani Marta Szutko – Biernacka. Przeprowadziła ona warsztaty w klasie ósmej, których tematem przewodnim były samookaleczenia wśród młodzieży szkolnej. Podczas spotkania prowadząca starała się uświadomić uczniom jak bardzo ważne jest dbanie o zdrowie psychiczne i jak należy postępować w sytuacjach trudnych. Omówiła również przyczyny oraz skutki zachowań autodestrukcyjnych. Podjęta przez panią pedagog tematyka bardzo zainteresowała uczniów, co przełożyło się na ich zaangażowanie i aktywny udział w warsztatach. Klasy szóste również uczestniczyły w spotkaniu z panią Martą. Miało ono miejsce 29 października . Celem, a zarazem tematem spotkania było uświadomienie uczniom jak ważne są prawidłowe relacje rówieśnicze. Podjęto między innymi kwestię wykluczenia z grupy, różnego rodzaju podziałów, czy też różnego rodzaju konfliktów między uczniami. Na koniec prowadząca przypomniała uczniom, że zawsze mogą się zwrócić z prośbą o pomoc do osoby dorosłej, bądź skorzystać z telefonów pomocowych przeznaczonych dla dzieci i młodzieży.
- 27lis
Światowy Dzień Jabłka w świetlicy szkolnej.
8Dnia 23.09.2024r. był obchodzony Światowy Dzień Jabłka. Uczniowie w świetlicy szkolnej dołączyli do obchodów tego święta. Jabłko jest jednym z najpopularniejszych i najchętniej spożywanych owoców ze względu na duże wartości odżywcze. W tym dniu celebruje się wszystko, co dotyczy jabłek i sadów. Na zajęciach w świetlicy dzieci wykonały prace plastyczne – różnorodne jabłuszka.
- 27lis
Dzień ziemniaka w świetlicy szkolnej
7Dnia 31.10.2024r. w naszej szkole odbył się Dzień Ziemniaka. Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej również kontynuowały tą tradycję. Na zajęciach pod kierunkiem wychowawczyń wykonały prace plastyczne związane tematycznie z tym dniem oraz ziemniaczane jeżyki. Dzieci zdobyły również wiadomości dotyczące pochodzenia tego warzywa, rozwiązywały zagadki, aktywnie współpracowały i bawiły się w grupie.
- 26lis
Zbiórka makulatury
16W dn. 6-7 listopada w naszej szkole została przeprowadzona zbiórka makulatury. Zbieralismy stare gazety, czasopisma, kartony, zeszyty i książki.
W przedsięwzięcie zaangażowała się cała społeczność szkolna: uczniowie, rodzice nauczyciele oraz personel administracyjny i techniczny naszej szkoły. Koordynatorem zbiórki był pan Sławomir Rochalski.
Współzawodnictwo pomiędzy klasami sprawiło, że zbiórce towarzyszył dreszczyk emocji. W końcowym rozrachunku w kategorii klas 1-3 najwięcej makulatury zebrała klasa 2b – 767 kg, a w kategorii klas 4-8 najlepszy wynik osiągnęła klasa 6a - 1083 kg. Niebagatelne znaczenie miała tutaj pomoc rodziców, którzy na różne sposoby pomagali swoim pociechom w dostarczeniu makulatury do szkoły. W sumie, szkole udało się zebrać 6685 kg makulatury. Organizatorzy zbiórki serdecznie dziękują Urzędowi Miasta i Gminy Sokółka za dofinansowanie całej akcji. Dzięki temu zwycięzcy makulaturowej rywalizacji mogli otrzymać upominki, które na pewno zachęcą całą społeczność szkolną do poprawienia tegorocznego wyniku.
- 25lis
Ogromy sukces młodych piłkarzy.
Ogromy sukces młodych piłkarzy z Sokółki i Kuźnicy.
Piłkarska drużyna Sokółka FC zajęła trzynaste miejsce w Ogólnopolskim Turnieju „Z Orlika Na Stadion”. W kategorii wiekowej U-14 do turnieju zgłosiły się 1482 drużyny z całej Polski. Pierwszym krokiem naszej drużyny było zwycięstwo w turnieju regionalnym, następnie okazali się najlepsi w województwie podlaskim. Dzięki swoim umiejętnościom, ambicji i zaangażowaniu dotarli aż do Warszawy, gdzie w dniach 17-19 listopada w odbył się wielki finał, w którym grali zwycięzcy turniejów wojewódzkich. Drużyna z Sokółki zanotowała trzy zwycięstwa, jeden remis i dwie przegrane. Ostatecznie została sklasyfikowana na wspomnianym już, trzynastym miejscu. W drużynie grali uczniowie klas siódmych i szóstych ze szkół podstawowych w Sokółce i Kuźnicy.
Drużynę Sokółka FC reprezentował m.in. uczeń naszej szkoły:
Krystian Korzon.
W trakcie turnieju drużyna zasiadła na trybunach stadionu narodowego i dopingowała dorosłą reprezentację Polski, w niestety przegranym, meczu ze Szkocją. Kto wie, może w przyszłości znowu odwiedzą stadion narodowy, ale tym razem znajdą się na jego murawie, i wtedy będziemy się cieszyć ze zwycięstw polskiej drużyny.
W tym miejscu chcieliśmy podziękować Bankowi Spółdzielczemu w Sokółce, Spółdzielni Mleczarskiej „Mlekpol” z Grajewa, sokólskiej Spółdzielni Producentów Drobiu „Eko-Grill” oraz panu Burmistrzowi Adamowi Kowalczukowi za pomoc finansową przy organizacji wyjazdu drużyny na finał do Warszawy. Dzięki ich wsparciu drużyna otrzymała kompletne stroje oraz mogliśmy zorganizować transport na turniej.
- 17lis
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
1315 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nasza szkoła również przyłączyła się do tej akcji. To już 14 edycja tego wydarzenia. W tym dniu uczniowie na lekcjach matematyki utrwalali znajomość tabliczki mnożenia. Były losy z przykładami do uzupełnienia, było rzucanie kostkami dziesięciościennymi i dwunastościennymi, była też gra Kaboom oraz zabawa w kuriera z wykorzystaniem kart Grabowskiego. Uczniowie klas 3 uzupełniali karty pracy. Oczywiście wszyscy nasi uczniowie to sami Mistrzowie Tabliczki Mnożenia.
@world_multiplication_table_day
- 17lis
Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości
20Dnia 13 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, upamiętniająca odzyskanie przez Polskę wolności w 1918 roku po 123 latach zaborów. Wydarzenie zostało przygotowane przez uczniów klas I-III pod opieką wychowawczyń. Dekoracje wykonała pani Marta Jóźwik. Akademia rozpoczął pan dyrektor Radosław Kacunel, przedstawiając krótki rys historyczny, przypominając trudne losy Polski w czasie rozbiorów oraz bohaterów, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości. Uczniowie zaprezentowali wzruszający montaż słowno-muzyczny, składający się inscenizacji rozbioru, walk narodowo-wyzwoleńczych oraz radości z powodu powrotu na mapy świata. Nie zabrakło też pieśni z tego okresu, takich jak „Przybyli ułani”, „Wojenko, wojenko”, „Białe róże”, „O mój rozmarynie”, które prowadzili uczniowie poszczególnych klas. Tegoroczna akademia była nie tylko lekcją historii, ale także momentem refleksji i dumy z bycia Polakiem. Wspólne śpiewanie sprawiło, że wydarzenie na długo pozostanie w pamięci uczestników.
- 13lis
Szkoła do hymnu.
1W dniu 8 listopada, tuż przed Narodowym Świętem Niepodległości, nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. O symbolicznej godzinie 11:11 cała społeczność szkolna zebrała się, aby wspólnie odśpiewać "Mazurek Dąbrowskiego". Był to nasz sposób na uczczenie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i włączenie się w ogólnopolskie świętowanie tego ważnego wydarzenia w historii naszego kraju.
- 13lis
Pasowanie na ucznia
9Dnia 24 X w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Jest to wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich pierwszoklasistów, którzy od tego momentu stają się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. W uroczystości wzięli udział: pan Burmistrz Sokółki Adam Kowalczuk, pani dyrektor Katarzyna Chociej, pan wicedyrektor Radosław Kacunel, przedstawiciele Rady Pedagogicznej, Samorząd Uczniowski z opiekunką panią Jolantą Steckiewicz, wychowawczynie z przedszkola, ich rodzice, nauczyciele oraz dyrekcja szkoły. Cała ceremonia rozpoczęła się o godzinie 16.00, kiedy to wszyscy zebrani zgromadzili się na udekorowanym odświętnie holu. Wydarzenie otworzyły wychowawczynie, które przywitały zebranych gości, a następnie zaprosiły na obejrzenie części artystycznej. Po części artystycznej nadszedł najważniejszy moment uroczystości – akt pasowania. Każdy pierwszoklasista podchodził do Pani Dyrektor, która dotykając ich ramienia dużym ołówkiem, oficjalnie mianowała ich uczniami naszej szkoły. Uczniowie składali także ślubowanie, w którym obiecywali sumiennie wykonywać obowiązki ucznia, szanować nauczycieli, kolegów i koleżanki oraz dbać o dobre imię szkoły. Na zakończenie uroczystości pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki od Samorządu Uczniowskiego. Rodzice i nauczyciele gratulowali im przejścia przez ten ważny etap. Następnie wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia. Miłym akcentem był słodki poczęstunek i zabawa pod okiem starszych kolegów.
- 05lis
Dzień ziemniaka w klasach 1-3
42Dnia 31 października w naszej szkole odbywał się Dzień Ziemniaka, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodszych klas. Dzieci miały okazję poznać różnorodne aspekty tej rośliny – zarówno jej wygląd, jak i zastosowania w kuchni i nie tylko. Uczniowie z zaangażowaniem brali udział w różnych aktywnościach przygotowanych przez wychowawców.
W klasie 3 b dzieci miały okazję samodzielnie przygotować pyszną sałatkę ziemniaczaną. Po wspólnej pracy, sałatka została zjedzona ze smakiem, a dzieci nie mogły oprzeć się dokładkom. Dodatkowo, uczniowie wykonywali kreatywne jeżyki z ziemniaków oraz stempelki, które przedstawiały różne kształty i emotikony. Wszystkie zabawy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a dzieci miały mnóstwo radości, ucząc się poprzez zabawę.
Dzień Ziemniaka okazał się świetną okazją do wspólnego świętowania i zgłębiania wiedzy na temat tego popularnego warzywa, a dzieci świetnie się bawiły!
- 28paź
Szkolna zbiórka makulatury
Zapraszamy całą społeczność naszej szkoły do przyłączenia się do akcji zbiórki makulatury.
Co zbieramy?
zbędne opakowania z papieru, czasopisma, gazety, książki, kartony, zeszyty, tekturę itp.,
Kiedy?
we środę i czwartek 6 i 7 listopada 2024 r.
Gdzie?
w SP3, na dolnym korytarzu, przy sali nr 12 (wejście boczne od parkingu)
Szczegółowych informacji udziela pan Sławomir Rochalski wraz z Samorządem Szkolnym.
- 21paź
Dzień Edukacji Narodowej
28W środę, 16 października, z niewielkim poślizgiem, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej, czyli święto wszystkich osób pracujących w szkolnictwie. Z tej okazji uczniowie klasy 8 a z pomocą młodszych koleżanek i kolegów z klas 4 b oraz 7 b pod kierunkiem p. K. Daszuta przygotowali przedstawienie zatytułowane „Czerwony Kapturek szuka księcia”, które w sposób humorystyczny przypomniało młodszym i starszym widzom treść klasycznych baśni, a jego aktualne przesłanie było ostrzeżeniem przed pochopnym zawieraniem znajomości w internecie.
Część artystyczną uświetnił również występ szkolnego zespołu muzycznego prowadzonego przez p. Iwonę Słoma. Wysłuchaliśmy 3 piosenek, w których prócz chóru udanie zaprezentowało się kilka młodych solistek.
- 13paź
Mistrzostwa szkoły w kolarstwie
53W sobotę 5 października odbyło się wielkie kolarskie święto ulicami Sokółki i okolic czyli Ogólnopolski Wyścig Kolarski LZS XXXIX Memoriał Stanisława Kirpszy. Kolarze rywalizowali w kategoriach: Żak, Młodzik, Junior, Open i Amator. Oprócz wyścigów głównych odbyły się także wyścigi towarzyszące. Jednym z wyścigów towarzyszących były Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 3 w Sokółce klas 4-6. W zawodach brali udział: Izabela Małoń, Wiktor Pisarek, Jacek Olechno, Michał Rećko, Filip Ignatowicz, Wojciech Onoszko, Filip Sawicki, Krystian Korzon, Gabriel Kiszkiel i Filip Jelski. Nasi młodzi kolarze ścigali się ulicami dookoła terenu szkoły. Wyścig był zacięty i bardzo emocjonujący. Najszybszy okazał się Filip Sawicki, drugi był Michał Rećko, trzeci Wojtek Onoszko, czwarty Filip Ignatowicz, następnie Krystian Korzon, Gabryś Kiszkiel, Wiktor Pisarek, Jacek Olechno i Filip Jelski. Najszybsza dziewczyna to Izabela Małoń. Memoriał Stanisława Kirpszy to duża, świetnie zorganizowana impreza upamiętniająca wybitnego kolarza pochodzącego z podsokólskich Igrył. Stanisław Kirpsza był zawodnikiem Gwardii Białystok i Legii Warszawa. Dwukrotnie zdobywał Mistrzostwo Polski w drużynowym wyścigu szosowym na 100 km (1978 i 1979 w barwach Legii Warszawa) i wyścigu torowym na 4000 m. Również dwukrotnie sięgał po brązowy medal mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas (1974 i 1979).
Ogromne podziękowania kierujemy dla pana Piotra Kirpszy, bo to dzięki niemu nasz wyścig mógł się odbyć.