• Aktualności

  • Aktualności

      • 17kwi
          • Akcja Żonkil - Łączy nas pamięć

            Nasza szkoła z inicjatywy samorządu szkolnego przystąpiła do ogólnopolskiej akcji ''Żonkil'', aby uczcić pamięć bohaterów Powstania w getcie warszawskim. To wydarzenie miało miejsce 19 kwietnia 1943 roku i jest symbolem odwagi, walki o godność i sprzeciwu wobec niesprawiedliwości. Żonkile stały się znakiem pamięci o tych, którzy walczyli i zginęli w getcie warszawskim. Dzięki tej inicjatywie chcemy nie tylko przypomnieć o tragicznych wydarzeniach z przeszłości, ale też zwrócić uwagę na wartości takie jak szacunek, tolerancja i solidarność.

            W ramach akcji uczniowie wykonali papierowe żonkile, które rozdawali społeczności szkolnej. Ponadto została wykonana gazetka szkolna, a wychowawcy przeprowadzili zajęcia przybliżające historię tamtych dni. Uczniowie młodszych klas kolorowali żonkile, poznali tematykę dzięki materiałom  edukacyjnym udostępnionym przez Muzeum Polin.

            Pamięć o historii jest naszym  wspólnym obowiązkiem - dzięki niej budujemy lepszą przyszłość.

      • 17kwi
      • 16kwi
          • Memoriada - ogólnopolski konkurs szkolny

            Uczniowie klasy 5a naszej szkoly wzięli udział w ogólnopolskim konkursie pamięciowym "Memoriada". Ćwiczenia miały na celu praktyczna weryfikację kluczowych kompetencji poznawczych uczniów, które stanowią fundament ich codziennej edukacji. Sprawdziliśmy swoją pamięć wzrokową i roboczą, aktywne słuchanie i zapamiętywanie na bieżąco oraz poziom koncentracji uwagi. Diagnoza ta pozwoliła lepiej zrozumieć mocne strony i ustalić obszary, które należy dalej rozwijać.

      • 15kwi
          • Dzień bez plecaka

            Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole odbył się wyjątkowy „Dzień bez plecaka”. Było to wydarzenie, które wzbudziło ogromne zainteresowanie wśród uczniów i nauczycieli, a szkolne korytarze wypełniły się pomysłowością, humorem i dobrą energią.

            Celem akcji było nie tylko urozmaicenie codziennego życia szkolnego, ale także integracja społeczności uczniowskiej oraz rozwijanie kreatywności. Zasada była prosta – tego dnia nie można było przynieść książek i przyborów szkolnych w tradycyjnym plecaku. Reszta zależała już wyłącznie od wyobraźni uczniów.

            Pomysły, jakie pojawiły się tego dnia, przeszły najśmielsze oczekiwania. Uczniowie przynosili swoje rzeczy w walizkach, koszach na zakupy, pudełkach, a nawet w… garnkach czy transporterach dla zwierząt. Nie zabrakło także bardziej nietypowych rozwiązań, takich jak wózki dziecięce, skrzynki narzędziowe czy torby podróżne. Każdy starał się wyróżnić i zaskoczyć innych.

            Wydarzenie spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem. Nauczyciele z uśmiechem obserwowali zaangażowanie uczniów, a sama akcja wprowadziła luźniejszą, radosną atmosferę do szkolnej codzienności.

      • 14kwi
          • Warsztaty z kreatywnego pisania i empatii

            Dziś w murach naszej szkoły gościliśmy niezwykłą osobę panią Małgorzatę Prządkę- autorkę książek dla dzieci m.in. popularnej „Mia, kot Pesto i ucieczka w nieznane”. Pracuje jako narrative designer w branży gierek oraz jest instruktorem sztucznej inteligencji. Pani Małgorzata znana jest również w sieci jako Gosia snuje.

            Prowadzi warsztaty z kreatywnego pisania połączonego z wyrażaniem emocji i dzięki temu, nasi uczniowie klas 5 mieli dziś okazję uczestniczyć w  interesujących warsztatach łączących świat literatury z nauką empatii.

            Wydarzenie to pokazało, że pisanie to nie tylko stawianie liter, ale przede wszystkim sposób na zrozumienie siebie i drugiego człowieka. Prowadząca, wykorzystując swoje bogate doświadczenie, zaprosiła uczniów do świata, w którym kreatywność staje się narzędziem komunikacji. Głównym celem warsztatów było pokazanie, jak poprzez tworzenie opowieści możemy wejść w buty innej osoby.

            Zajęcia udowodniły, że empatia to mięsień, który można trenować, a literatura jest do tego najlepszą siłownią. Dzięki tym warsztatom nasi uczniowie dowiedzieli się, że słowa mają wielką moc – mogą ranić, ale mogą też leczyć i budować mosty.

      • 14kwi
          • Mistrzostwa Grupy Północnej w Biegach Przełajowych

            11 kwietnia w Augustowie odbyły się Mistrzostwa Grupy Północnej w Biegach Przełajowych (półfinał wojewódzki). Prawo startu w zawodach mieli uczniowie, którzy uzyskali awans w poprzednim etapie zawodów - mistrzostwach powiatu. Z naszej szkoły w zawodach startowali: Zuzanna Natunewicz, Ludwik Lubecki, Bogumił Łapicz, Piotr Jóźwik, Szymon Woronko, Aleksandra Rećko, Kinga Walentowicz, Antoni Rećko oraz Wojciech Onoszko. Przy sprzyjającej aurze oraz bardzo dobrze przygotowanych trasach biegowych wszyscy nasi zawodnicy uzyskali awans do kolejnego etapu zawodów - Finału wojewódzkiego. Gratulujemy!

      • 13kwi
          • Rekrutacja do zespołu SP3 NEWS

            Masz głowę pełną pomysłów? Lubisz robić zdjęcia, nagrywać filmy albo interesujesz się wydarzeniami z życia szkoły? Dołącz do zespołu SP3 NEWS — szkolnej telewizji tworzonej przez uczniów!

            Zapraszamy uczniów klas 4–8 do udziału w rekrutacji do zespołu SP3 NEWS. To świetna okazja, aby rozwijać swoje zainteresowania, zdobywać nowe umiejętności i aktywnie uczestniczyć w życiu szkoły.

            Czym zajmuje się zespół SP3 NEWS?

            Członkowie zespołu:

            • przygotowują materiały filmowe i informacyjne z życia szkoły,

            • relacjonują wydarzenia szkolne,

            • organizują i współorganizują imprezy szkolne,

            • przygotowują dekoracje szkolne,

            • tworzą gazetki szkolne,

            • promują działania szkoły.

            Termin zgłoszeń

            Zgłoszenia przyjmowane są do 24 kwietnia (piątek).

             

            Jak się zgłosić?

            Aby wziąć udział w rekrutacji, należy wypełnić formularz online dostępny pod linkiem:
            https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdJrFu3FSCbRDHFWzi8vMk751A59Ky1Kkgzpis_avedUmJoUQ/viewform

            Po zakończeniu rekrutacji zostanie ogłoszona lista przyjętych uczniów.

            Serdecznie zapraszamy do udziału w rekrutacji i dołączenia do zespołu SP3 NEWS!

      • 13kwi
          • Wycieczka do Łodzi

            W ostatni piątek uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Łodzi. Pierwszy punkt programu to zwiedzanie Centrum Nauki i Techniki. Ciekawe stanowiska i ekspozycje na 3 ścieżkach tematycznych pozwoliły nam znacznie poszerzyć wiedzę o otaczającym świecie. Kolejny przystanek to pokaz w planetarium na temat planet układu słonecznego i gwiazdozbiorów widocznych na wiosennym niebie. A po południu uczestnicy z zapałem eksplorowali miasto przygód Mandorię. To był bardzo intensywny czas, pełen wiedzy, dobrych emocji i radości.

      • 10kwi
      • 09kwi
          • Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci

            W dniach 15-16 kwietnia (środa-czwartek) Szkoła Podstawowa nr 3 organizuje Zbiórkę Elektrośmieci.

            Zbieramy zużyte: lodówki, zamrażarki, grzejniki olejowe, telewizory, monitory, laptopy, pralki, suszarki, kuchenki, drukarki, odkurzacze, radia, żelazka, czajniki elektr., wentylatory, narzędzia elektr. ...itp.

            Uwaga: Nie zbieramy tonerów, baterii i świetlówek

             

            Zużyty, acz w miarę kompletny sprzęt można dostarczyć na parking szkolny w godzinach od 7.00 do 19.00 i zostawić w oznaczonym miejscu  (wjazd przez bramę od strony Urzędu Pracy).

            Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe gospodarowanie odpadami.

            W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na własne potrzeby.

             

            W razie pytań prosimy dzwonić na numer organizatorów: 668104275

            Pozdrawiamy i zachęcamy do wzięcia udziału w akcji.