• Aktualności

  • Aktualności

      • 08kwi
          • Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych

            1 kwietnia na trasach leśnych w Szudziałowie odbyły się XXIX POWIATOWE BIEGI PRZEŁAJOWE IM. KS. DARIUSZA SAŃKO. W zawodach startowały dzieci i młodzież z klas 4 – 8 ze szkół podstawowych z powiatu sokólskiego. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych oraz bardzo dobrze przygotowanych trasach biegowych rywalizacja przebiegała bardzo sprawnie. Dzieciom dopisywały humory oraz panowała przyjazna, sportowa atmosfera. Naszą szkołę reprezentowało 24 uczniów i uczennic. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca od 1 do 15 uzyskali możliwość startu w kolejnym etapie zawodów, czyli półfinale wojewódzkim, który zostanie rozegrany 11 kwietnia w Augustowie.

            12 uczniów z naszej szkoły zakwalifikowało się do półfinału wojewódzkiego:

            1. Zuzanna Natunewicz
            2. Ludwik Lubecki
            3. Aleksander Kozłowski
            4. Bogumił Łapicz
            5. Piotr Jóźwik
            6. Szymon Woronko
            7. Aleksandra Rećko
            8. Kinga Walentowicz
            9. Antoni Rećko
            10. Krystian Korzon
            11. Wojtek Onoszko
            12. Filip Kozłowski

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnym etapie zawodów.

      • 08kwi
          • Światowy Dzień Zdrowia - 7 kwietnia

            7 kwietnia Światowy Dzień Zdrowia

            W tym roku obchodziliśmy go pod hasłem “Razem dla zdrowia. Stań po stronie nauki.” Podkreśla ono znaczenie wiedzy naukowej w ochronie zdrowia oraz potrzebę podejmowania świadomych decyzji zdrowotnych. Zajęcia na ten temat zostały przeprowadzone w ramach zajęć Edukacji Zdrowotnej na których powstały prace prezentowane z okazji tego święta w  holu naszej szkoły.

            Zwracaliśmy uwagę na połączenia zdrowia ludzi, zwierząt, roślin i całej planety w ramach wspólnej idei zdrowia

      • 08kwi
          • XVI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Wioski bez troski" pod hasłem "Rola rolnika, by upadku unikał"

            Chętni uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przystąpili do konkursu plastycznego organizowanego przez Oddział KRUS w Sokółce. Udział w konkursie był doskonałą okazją do poznania zasad bezpieczeństwa, wykazania się kreatywnością i pokazania uroków polskiej wsi. Prace zostaną przekazane do organizatorów. Konkurs będzie przebiegał w dwóch etapach: regionalnym i wojewódzkim. Na każdym z nich przewidziane są atrakcyjne nagrody i upominki. W tym roku prace na zajęciach w świetlicy szkolnej lub w domu wykonali następujący uczniowie:

             Kl. II a: Nikola Rowińska, Zofia Kostrzewska, Paula Wiktoria Bołtko, Izabela Olechno, Jagoda Ignatowicz, Sabina Puszko, Karol Walentowicz, Zuzanna Zawadzka, Piotr Radulski.

             KL. II b: Hanna Trzeciak, Dominik Kołodziej, Zuzanna Olechno,  Hanna Jurgilewicz.

             Kl. III a: Lingo Aleksandra, Zuzanna Witulska, Aleksandra Natunewicz.

            Kl. III b: Julia Dzienis, Blanka Bykowska, Róża Rećko.

            Kl. VI a: Róża Żurawska, Izabela Małoń, Magdalena Radulska

      • 01kwi
      • 31mar
          • Nie przegap tego, co ważne dla młodych w Sokółce!

            Chcesz być na bieżąco z tym, co dzieje się w naszej gminie z perspektywy młodych mieszkańców? Interesują Cię inicjatywy, wydarzenia i pomysły tworzone przez młodzież? Koniecznie zajrzyj na profil Młodzieżowej Rady Miejskiej w Sokółce na Facebooku!

            To właśnie tam publikowane są najnowsze informacje o działaniach Rady, relacje z wydarzeń, zapowiedzi ciekawych inicjatyw oraz materiały, które pokazują, jak aktywna i zaangażowana jest młodzież w naszej gminie. Znajdziesz tam także zdjęcia, krótkie podsumowania spotkań oraz inspirujące pomysły na wspólne działania.

            Dlaczego warto obserwować profil?

            • będziesz na bieżąco z wydarzeniami młodzieżowymi,
            • poznasz inicjatywy tworzone przez młodych dla młodych,
            • zobaczysz, jak możesz się zaangażować,
            • wesprzesz lokalną aktywność i rozwój społeczności.

            Młodzieżowa Rada Miejska w Sokółce zachęca do odwiedzania profilu, polubienia strony oraz udostępniania treści dalej – razem możemy dotrzeć do jeszcze większej liczby mieszkańców!

            facebook.com/mlodziezowaradamiejskawsokolce

            (JZ) Młodzieżowa Rada Miejska w Sokółce

      • 31mar
          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w naszej szkole

            Na niebiesko dla Autyzmu- obchody  Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w naszej szkole

            Z okazji  Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, obchodzonego oficjalnie 2 kwietnia, korytarze naszej szkoły  dn.31.03 br. wypełniły się kolorem niebieskim. Uczniowie i nauczyciele okazali solidarność i wsparcie osobom w spektrum. Panowała atmosfera życzliwości oraz empatii.      Podczas godzin wychowawczych odbyły się warsztaty i projekcje filmów edukacyjnych. Natomiast na  korytarzu  pojawiły się plakaty i niebieskie motyle wykonane przez uczniów  klas IV-VIII z inicjatywy samorządu uczniowskiego. Zaangażowanie społeczności szkolnej  pokazało, że nasza szkoła to miejsce przyjazne wszystkim, pełne szacunku wobec każdego ucznia.

             

             

      • 31mar
          • "Każdy równy = każdy ważny"

            Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie plastycznym pt. "Każdy równy = każdy ważny" zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji. Celem konkursu było zachęcenie młodych uczestników do twórczej refleksji nad wartościami budującymi wspólnotę takimi jak szacunek, zrozumienie, otwartość i empatią. 

            Gratulujemy za zajęcie trzeciego miejsca Róży Żurawskiej z klasy 6a oraz Lenie Gasperczyk za wyróżnienie

      • 27mar
          • Festiwal Umiejętności w naszej szkole

            27 marca nasza szkoła stała się przestrzenią spotkania edukacji, inspiracji i nowoczesnych kompetencji. Festiwal Umiejętności to wydarzenie zorganizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku. Widowisko zgromadziło młodzież, przedstawicieli szkół, instytucji oraz ekspertów, którzy wspólnie pokazali, jak wygląda współczesna edukacja i rynek pracy.

            Festiwal adresowany był do uczniów szkół podstawowych (klasy 7 i 8) oraz uczniów szkół średnich i miał na celu promocję zawodów i umiejętności potrzebnych w danych zawodach, a także w życiu codziennym, jak również promocję oferty edukacyjnej.

            Podczas wydarzenia uczestnicy mieli okazję:
            🔹 poznać ofertę szkół oraz instytucji edukacyjnych
            🔹 dowiedzieć się, jakie umiejętności są dziś kluczowe na rynku pracy
            🔹 odkryć różnorodne ścieżki rozwoju zawodowego
            🔹 wziąć udział w prezentacjach i spotkaniach z praktykami

            Festiwal był nie tylko źródłem wiedzy, ale także przestrzenią do rozmów, wymiany doświadczeń i budowania świadomych decyzji edukacyjno-zawodowych.

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom i partnerom wydarzenia za obecność i wspólne tworzenie inspirującej atmosfery!

      • 26mar
          • Z wizytą w Środowiskowym Domu Samopomocy w Sokółce

            26 marca uczniowie klasy 6b wraz z opiekunami odwiedzili Środowiskowy Dom Samopomocy w Sokółce. Spotkanie odbyło się w ramach obchodów Dnia Osób z Zespołem Downa i miała na celu pogłębienie tolerancji dla osób z niepełnosprawnością. Dzięki uprzejmości pani kierownik Marcie Pyłko oraz opiekunów mogliśmy zapoznać się z rozkładem pracowni tematycznych, takich jak świetlica, pracownia kulinarna, plastyczna, krawiecka oraz sala terapii ruchowej. W każdej z nich można było zaobserwować niesamowite zaangażowanie oraz ogromny wkład pracy podopiecznych w wykonywanie powierzonych zadań. Każda z pracowni umożliwiła nam jednocześnie podziwianie efektów ich pracy w postaci różnego rodzaju prac ręcznych. Wizyta naszych uczniów w Środowiskowym Domu Samopomocy przebiegła w atmosferze pełnej serdeczności i otwartości. Była to cenna lekcja tolerancji wobec osób z niepełnosprawnościami.

             

             

      • 25mar
          • II Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym

            25 kwietnia, na sali gimnastycznej, odbyły się II Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 3 w Tenisie Stołowym. Wydarzenie zgromadziło uczniów pasjonujących się tym sportem. Zawody miały na celu promowanie aktywności fizycznej, współzawodnictwa i zdrowego ducha rywalizacji wśród uczniów, a także umożliwiły rozwijanie swoich umiejętności technicznych w tenisie stołowym, oraz uczyły jak radzić sobie ze stresem i presją. Turniej został podzielony na 6 kategorii i przyciągnął zawodników o różnym poziomie umiejętności, od początkujących po bardziej doświadczonych graczy.

            Zawody rozpoczęły się krótką ceremonią otwarcia, w której przywitani zostali uczestnicy turnieju oraz gość imprezy pan Piotr Kirpsza. Piotr Kirpsza zachęcił wszystkich do zdrowej rywalizacji oraz życzył powodzenia i sukcesów. Następnie pan Radosław Kacunel, pan Andrzej Ignatowicz i pan Krzysztof Staranowicz przedstawili zasady gry i przeprowadzili losowanie.

            Turniej rozpoczął się na poważnie, ale zawodnicy bardzo szybko przyzwyczaili się do presji turniejowej i koncentrowali się na każdym zagraniu. Każdy punkt był na wagę złota. Mecze niejednokrotnie toczyły się do samego końca, w atmosferze pełnej emocji. Rywalizacja przebiegała w duchu fair play, a uczniowie byli wspierani przez swoich kolegów i koleżanki. Mecze rozgrywane były systemem pucharowym – każdy, kto przegrał, odpadał z rywalizacji.

            Zawody zakończyły się uroczystym wręczeniem przez panią dyrektor Katarzynę Chociej medali i dyplomów, oraz nagród za 1 miejsce ufundowanych przez pana Piotra Kirpszę. Choć tylko kilku zawodników zdobyło medale, wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni brawami i gratulacjami za udział. Po zakończeniu oficjalnej części, wszyscy chętnie pozowali do wspólnego zdjęcia, atmosfera była pełna radości i satysfakcji.

            Mistrzostwa w tenisie stołowym były okazją do rywalizacji, ale także do integracji, wymiany doświadczeń i wspólnego świętowania sukcesów. Całe wydarzenie udowodniło, jak sport potrafi łączyć i motywować do dalszego rozwoju, niezależnie od wieku czy umiejętności. Zapraszamy serdecznie wszystkich uczniów do udziału w kolejnej edycji mistrzostw za rok.