• Aktualności

  • Aktualności

      • 30maj
          • Akcja PCK „DOBROzbiórka KSIĄŻKI”

            Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się  w akcję charytatywną zorganizowaną przez Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża  "DOBROzbiórka KSIĄŻEK", w ramach której zebraliśmy 15 kartonów książek. Dzięki zbiórce książki dostaną drugie życie i realnie pomogą potrzebującym.  PCK przekaże je partnerowi - antykwariatowi internetowemu, a pozyskane w ten sposób środki przeznaczy na działania pomocowe. 

             

      • 30maj
          • Pomarańczowy piątek w klasach 1-3

            29 maja odbył się  w klasach 1-3 naszej szkoły  kolejny kolorowy piątek - kolor  dnia pomarańczowy. Dzieci w tym dniu przyniosły marchewkę, pomarańcze,  mandarynki i morele.  Celem akcji było    zachęcenie dzieci do spożywania  owoców  i warzyw  oraz propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych. 

      • 30maj
          • Akcja „Gorączka Złota PCK”

            Na początku marca rozpoczęła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji „Gorączka Złota PCK”, która trwała  do końca maja 2026r.  Zebrane złote monety pomogą sfinansować letni wypoczynek, zakup szkolnych wyprawek i pomocy edukacyjnych oraz ciepłych posiłków w stołówkach dla potrzebujących dzieci. Przez ponad dwie dekady, dzięki „Gorączce złota” zebrano ponad trzysta ton monet. W tym roku szkolnym w naszej szkole zebraliśmy 13 kg    1, 2 i 5 groszówek.  Nasze dzieci i młodzież wykazały się bezinteresownością i chęcią pomagania innym.

      • 28maj
          • Audycja muzyczna - „W stronę słońca”

            28 maja 2026 r. w naszej szkole odbyła się audycja muzyczna pt. „W stronę słońca” w wykonaniu grupy ArteMuza. Muzycy zabrali dzieci w niezwykłą muzyczną podróż z zimnej Deszczownicy do gorących i słonecznych zakątków świata. Zaprezentowali melodie i instrumenty charakterystyczne dla Brazylii, Hawajów, Jamajki i Kuby. Nie zabrakło wspólnego śpiewu, zabaw rytmicznych oraz aktywnego udziału dzieci w audycji.

      • 27maj
          • Słowa mają moc - budujemy społeczność pełną życzliwości i empatii

            Słowa nie są tylko bezwiednymi dźwiękami - niosą ze sobą ogromny ładunek emocjonalny. Mogą ranić bardziej niż czyny, ale mają też niezwykłą moc budowania, dodawania skrzydeł i wywoływania uśmiechu. Właśnie dlatego w naszej szkole regularnie realizujemy zajęcia i ćwiczenia w ramach kampanii „Słowa mają moc”, przypominając sobie nawzajem, jak wielką wagę mają nasze wypowiedzi. 

            Dlaczego to takie ważne?

            Celem lekcji jest uświadomienie uczniom wagi słów w codziennym kontakcie – zarówno w bezpośrednich rozmowach, jak i w świecie cyfrowym. Podczas zajęć z wychowawcami i pedagogiem nasi uczniowie uczą się: Rozpoznawania i nazywania emocji – własnych oraz rówieśników. Empatii i komunikacji bez przemocy (NVC) – w oparciu o szacunek i zrozumienie. Radzenia sobie z trudnymi sytuacjami i stanowczego reagowania na słowa, które krzywdzą.

            SzkołaDobregoSłowa #SłowaMająMoc Fundacja Pozytywni

      • 26maj
          • Konkurs plastyczny pod hasłem „Co odkryjesz po otwarciu książki ?"

            Dnia 25 maja 2026 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego organizowanego przez Filię Biblioteczną nr 1 im. Wisławy Szymborskiej w Sokółce. Celem  przedsięwzięcia było promowanie czytelnictwa, zachęcenie do korzystania z biblioteki, rozwijanie wyobraźni i kreatywności. Konkurs skierowany był do dzieci w wieku 4 - 14 lat z Miasta i Gminy Sokółka. Z naszej szkoły wzięło udział 27 uczniów i osiągnęli zadowalające wyniki. Większość prac dzieci z klas I - III wykonały na zajęciach w świetlicy szkolnej. Pracownica biblioteki pani Justyna wręczyła zasłużone nagrody i dyplomy. 

            W kategorii klas I -III:

            I  miejsce - Jakub Bruzgo kl. I b

            II miejsce - Magdalena Borkowska kl. I b

            III miejsce - Natalia Borowik kl. I a

            Wyróżnienie  - Oliwia Domin kl. I a

            W kategorii klas IV - VIII:

            I miejsce - Róża Żurawska kl. VI a

            II miejsce - Izabela Małoń kl. VI a.

            Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział: 

            Kl.I a: Jakub Chmielewski, Fabian Płoński, Julia Jurczenia, Tymon Woronowicz.

            Kl. I b: Antoni Barcewicz, Zuzanna Baranowska, Zuzanna Łysik, Julia Grzenkowicz, Dominik Maliszewski.  

            Kl. II a: Sabina Puszko, Piotr Radulski, Karol Walentowicz, Nikola Rowińska, Jagoda Ignatowicz, Paula Bołtko, Zuzanna Zawadzka, Stanisław Witulski.

            Kl. II b: Hanna Jurgielewicz.

            Kl. III a: Natalia Jurczenia, Zuzanna Witulska, Maja Maliszewska.

            Gratulujemy!

            Zachęcamy w przyszłości do udziału w konkursach plastycznych. Prace konkursowe można podziwiać w galerii zdjęć

      • 25maj
          • Wycieczka do Supraśla

            W dniu 22 maja klasy młodsze uczestniczyły w wycieczce do Supraśla oraz Wioski Indiańskiej. Po krótkim spacerze urokliwymi uliczkami miasteczka dzieci odwiedziły Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa. W tym niezwykłym miejscu mogły zobaczyć proces czerpania papieru, samodzielnie wykonać druk na drewnianej prasie Gutenberga oraz wytłoczyć pamiątkowe zakładki do książek.

            Kolejnym punktem programu była wizyta w Muzeum Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej, gdzie dzieci uczestniczyły w ciekawej lekcji przyrody. Podczas zwiedzania poznały wiele interesujących informacji dotyczących lokalnych gadów, płazów, tropów i futer ssaków, upierzenia ptaków oraz zwyczajów zwierząt. Dużym zainteresowaniem cieszyła się tablica z odgłosami zwierząt oraz ekspozycja spreparowanych okazów, pozwalająca zobaczyć, jak wyglądają poszczególne gatunki.

            W Wiosce Indiańskiej uczestników wycieczki oprowadzał przewodnik w stroju wodza, który opowiadał o życiu rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej, prezentował broń, stroje oraz przedmioty codziennego użytku. Dzieci miały również okazję pogłaskać szopa i skunksa oraz nakarmić lamę. Dużo radości sprawiły zabawy indiańskie, takie jak rzucanie lassem, poszukiwanie złota czy pokonywanie ruchomej kładki. Nie zabrakło także przejażdżki konnej wokół obozowiska.

            Po aktywnym dniu na świeżym powietrzu wszystkim dopisywał apetyt, dlatego pieczone przy ognisku kiełbaski bardzo smakowały uczestnikom wycieczki. W drodze powrotnej grupa odwiedziła pokazową zagrodę żubrów w Kopnej Górze.

            Wycieczka była bardzo ciekawa i dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.

      • 24maj
          • Sukces naszej uczennicy Karoliny Olechno z klasy 8b

            Karolina Olechno z kl. 8b została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Czytanie jest the best" organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 43 w Białymstoku oraz Fundację Sąsiedzi w ramach 13 Międzynarodowych Targów Książki w Białymstoku. 

            Gratulujemy serdecznie!

      • 24maj
          • Sukces naszej uczennicy

             

            W dniach 22–23 kwietnia uczennica naszej szkoły Julia Normantowicz z klasy 7a wzięła udział w dwóch konkursach muzycznych.

            • Podczas VI Festiwalu Saksofonowo-Klarnetowego w Suwałkach Julia zdobyła II miejsce.
            • Na VII Makroregionalnych Spotkaniach Uczniów i Nauczycieli Instrumentów Dętych w Łomży otrzymała wyróżnienie.

            Serdecznie gratulujemy Julii oraz życzymy dalszych sukcesów i rozwijania muzycznej pasji!

      • 23maj