22 kwietnia - Dzień Ziemi to czas, w którym szczególnie przypominamy sobie o naszej planecie, jej kondycji, ekologii i odzyskiwaniu surowców wtórnych. Tym razem uczniowie przekonali się namacalnie, że makulaturę da się ponownie wykorzystać. Przeprowadziliśmy małe doświadczenie: z makulatury uzyskaliśmy papier czerpany. Bez problemu można było na nim pisać i rysować
Aktualności
- 23kwi
Ekologia i recykling w praktyce
8
- 23kwi
Żywa lekcja historii w naszej szkole
6422 kwietnia społeczność naszej szkoły miała przyjemność gościć członków Bractwa Rycerskiego z okolic Golubia- Dobrzynia. Uczniowie wysłuchali bardzo ciekawej opowieści na temat zmieniającego się oręża w polskim wojsku zaczynając od wojów księcia Mieszka I a kończąc na żołnierzach polskich II wojny światowej .Prelekcja była nie tylko wspaniałą formą powtórki wiedzy na temat historii naszej Ojczyzny ,ale też niezwykłym czasem wspólnej zabawy i wielka dozą uśmiechu
- 23kwi
Matematyczny Dzień Ziemi
2Przyroda i ekologia na matematyce? Czemu nie. Dziś uczniowie rozwiązując matematyczne zadania przypomnieli sobie jak segregować śmieci i dlaczego jest to w dzisiejszych czasach szczególnie ważne. Wywiązała się też dyskusja na temat otrzymanych haseł w łamigłówkach: "Zielona planeta" oraz "Zainwestuj w naszą planetę"
- 22kwi
Lekcje języka migowego
We wtorki 14 i 21 kwietnia 2026 roku klasy 3a i 3b miały wyjątkową lekcję. Na zaproszenie pań wychowawczyń zajęcia poprowadziła pani Joanna Brzozowska - nasza nauczycielka od rewalidacji. Opowiedziała o Polskim Języku Migowym, zwracając uwagę na to, aby osoby niesłyszące określać słowem „Głusi”.
Nie zabrakło zaskoczeń - było nawet głosowanie, czy Głusi chodzą do kina albo… czy mogą prowadzić samochód. Uczniowie udzielali wspaniałych, bardzo kreatywnych odpowiedzi na pytania dotyczące sposobów budzenia się Głuchych czy informowania ich o tym, że ktoś dzwoni do drzwi.
Pani Joanna odpowiedziała na wiele pytań, a na koniec nauczyła uczniów refrenu piosenki „Kolorowe kredki”. Zobaczcie sami!
Pani Joannie zależy na nawiązaniu kontaktu z lokalną społecznością Głuchych, dlatego zachęcamy do przekazywania tej informacji dalej. Serdecznie dziękujemy za każde dobre słowo
- 21kwi
Mamy wyzwanie!
- 21kwi
Tydzień Bibliotek w świetlicy szkolnej
20Święto bibliotek to doskonała okazja do współpracy z Filią Biblioteki Nr 1 im. Wisławy Szymborskiej w Sokółce na Osiedlu Zielonym. Dzieci na zajęciach w świetlicy szkolnej przygotowały w różnej formie laurki dla biblioteki. Prace zawierały życzenia oraz rysunki związane z czytaniem książek. Twórczość uczniów będzie przekazana do pobliskiej biblioteki i zaprezentowana szerszemu gronu odbiorców. Wykonane laurki były największą wartością w zachęceniu uczniów klas młodszych do aktywnego czytelnictwa.
Autorami prac są:
kl. I a: Marcela Fiłonowicz, Natalia Borowik, Jakub Chmielewski,
kl. I b: Julia Grzenkowicz, Michalina Marzec,
kl. II a: Jagoda Ignatowicz, Sabina Puszko, Zuzanna Zawadzka,
II b: Hanna Trzeciak, Izabela Lewoniewska, Michalina Kocisz, Hanna Jurgilewicz,
kl. III a: Aleksandra Natunewicz, Zuzanna Witulska, Amelia Piskurewicz, Lena Glebowicz, Maja Maliszewska,
Kl. III b: Aleksander Kiszło, Blanka Bykowska, Xavier Grasewicz, Grzegorz Supronik, Martyna Dojlida, Julia Dzienis, Róża Rećko, Jakub Rećko.
- 20kwi
Wyjątkowy wywiad w szkolnej telewizji SP3 NEWS!
4Szkolna telewizja SP3 NEWS miała zaszczyt nagrać wywiad z Małgorzatą Prządką — autorką książki „Mia, kot Pesto i ucieczka w nieznane”.
Wywiad przeprowadziła uczennica Julia Supronik, która zadała wiele ciekawych pytań dotyczących inspiracji do napisania książki oraz pracy pisarskiej. Za nagranie i montaż materiału odpowiadał Jakub Zieziula, dzięki czemu powstał profesjonalny i interesujący materiał filmowy.
Podczas spotkania uczniowie mogli dowiedzieć się, jak wygląda proces tworzenia książki — od pierwszego pomysłu aż po wydanie gotowej publikacji. Nie zabrakło również inspirujących historii i ciekawostek związanych z bohaterami książki.
To było niezwykle inspirujące wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci młodych dziennikarzy oraz wszystkich miłośników książek
Link do wywiadu: https://sp3sokolka.edupage.org/malgorzataprzadka-zrodloinspiracji
- 20kwi
Młodzi Ratownicy - Gminny Turniej Pierwszej Pomocy
22W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się Gminny Turniej Pierwszej Pomocy „Młodzi Ratownicy”, którego organizatorem była Młodzieżowa Rada Miejska w Sokółce. Wśród organizatorów wydarzenia znaleźli się również uczniowie naszej szkoły – Jakub Zieziula oraz Julia Supronik, aktywnie działający w Młodzieżowej Radzie Miejskiej.
Turniej zgromadził uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z terenu gminy Sokółka. Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności zarówno w części teoretycznej, jak i praktycznej, wykonując zadania związane z udzielaniem pierwszej pomocy w realistycznych scenariuszach.
Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny:
Klasa VII:
- Aleksandra Normantowicz,
- Oliwier Karawaj,
- Magda Borowik.
Klasa VIII:
- Jakub Hlebowicz,
- Gabriela Rygasiewicz,
- Gabriel Kościuk.
Z ogromną dumą informujemy, że drużyna klasy VIII zajęła II miejsce w turnieju, wykazując się dużą wiedzą, opanowaniem oraz umiejętnością współpracy.
Opiekunem Młodzieżowej Rady Miejskiej w Sokółce jest pani Monika Klim, nauczyciel naszej szkoły, która wspiera młodzież w realizacji licznych inicjatyw społecznych i edukacyjnych.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz dziękujemy organizatorom i osobom zaangażowanym w przygotowanie wydarzenia. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła mogła być gospodarzem tak ważnego i wartościowego przedsięwzięcia
Fot: J. Zieziula, R. Kacunel
- 19kwi
Kolorowe piątki w klasach młodszych
16Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Smacznie, zdrowo, kolorowo”, którego celem jest promowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród uczniów. W ramach działań projektowych będziemy organizować Kolorowe piątki. W każdy piątek dzieci przynoszą na drugie śniadanie owoc lub warzywo w wyznaczonym kolorze, ucząc się w ten sposób różnorodności i wartości zdrowej diety.
Pierwszy Kolorowy Piątek odbył się 17 kwietnia i był poświęcony kolorowi czerwonemu. Nasi niezawodni uczniowie przynieśli w swoich śniadaniówkach produkty takie jak: pomidory, papryka, rzodkiewki, jabłka, maliny. Dodatkowo królowały czerwone elementy stroju, które podkreślały wyjątkowy charakter tego dnia.
24 kwietnia zaplanowaliśmy dzień zielony.
- 17kwi
Mistrzostwa Województwa w Biegach Przełajowych
18FINAŁ WOJEWÓDZKI ID I IMS w biegach przełajowych, Białystok, 17.04.2026
Prawie 600 zawodników rywalizowało na trasach Lasu Pietrasze w Białymstoku w biegach przełajowych. Zawodnicy reprezentowali 133 szkoły podstawowe województwa podlaskiego. Bieg odbywał się w trudnych warunkach pogodowych, jednak świetnie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły:
- Zuzanna Natunewicz
- Ludwik Lubecki
- Piotr Jóźwik
- Szymon Woronko
- Aleksandra Rećko
- Kinga Walentowicz
- Antoni Rećko
- Wojciech Onoszko
Archiwum Aktualności