• Aktualności

  • Aktualności

      • 14cze
          • Uczniowie naszej szkoły na Festynie Parafialnym

            14 czerwca uczniowie naszej szkoły wystąpili podczas Festynu Parafialnego zorganizowanego przy Parafii św. Antoniego w Sokółce. Festyn odbył się z okazji trwających Dni Sokółki.

            Przed zgromadzoną publicznością zaprezentował się szkolny zespół muzyczny wraz z p.Iwoną Słomą oraz uczniowie klasy 3a z p. Dorotą Kamińską. Występy spotkały się z ciepłym przyjęciem i zostały nagrodzone gromkimi brawami.

            Udział w festynie był dla naszych uczniów okazją do zaprezentowania swoich talentów, zdobycia nowych doświadczeń oraz aktywnego włączenia się w życie lokalnej społeczności.

            Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i możliwość uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu.

      • 12cze
          • XX Międzyszkolny Turniej Sportowy „Olimpijka”

            W dniu 12 czerwca 2026 roku odbył się XX Międzyszkolny Turniej Sportowy „Olimpijka” o Puchar Burmistrza Sokółki. W sportowych zmaganiach uczestniczyli uczniowie klas I–III szkół podstawowych z Sokółki oraz Szkoły Podstawowej w Boguszach.

            Celem turnieju było propagowanie aktywności fizycznej wśród najmłodszych, rozwijanie umiejętności sportowych oraz kształtowanie postaw opartych na zasadach zdrowej rywalizacji i fair play. Uczestnicy rywalizowali w różnorodnych konkurencjach sprawnościowych, wykazując się dużym zaangażowaniem, sprawnością oraz duchem zespołowym.

            Po zakończeniu wszystkich konkurencji wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych:

            Klasy I

            • I miejsce – SP 3 w Sokółce
            • II miejsce – SP 1 w Sokółce
            • III miejsce – SP 2 w Sokółce

            Klasy II

            • I miejsce – SP 1 w Sokółce
            • II miejsce – SP 3 w Sokółce
            • III miejsce – SP 2 w Sokółce

            Klasy III

            • I miejsce – SP 3 w Sokółce
            • II miejsce – SP 1 w Sokółce
            • III miejsce – SP 2 w Sokółce
            • IV miejsce – SP w Boguszach

            Turniej przebiegał w przyjaznej atmosferze i dostarczył uczestnikom wielu pozytywnych emocji. Wszyscy zawodnicy zasługują na uznanie za sportową postawę, zaangażowanie oraz wolę walki. Na zakończenie najlepsze drużyny zostały nagrodzone, a wszystkim uczestnikom podziękowano za udział w jubileuszowej, XX edycji zawodów.

            Organizacja turnieju po raz kolejny potwierdziła, jak ważną rolę odgrywa sport w integracji dzieci oraz promowaniu zdrowego i aktywnego stylu życia.

      • 09cze
          • Rewelacyjny sukces naszych uczniów na Mistrzostwach Województwa!

            Z dumą spieszymy donieść o niesamowitych osiągnięciach reprezentantów naszej szkoły! W minioną niedzielę, 7 czerwca, odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w jeździe indywidualnej na czas. W barwach Sokólskiego Klubu Kolarskiego wystartowali uczniowie SP3 i... dosłownie rozbili bank z medalami! Oto nasi bohaterowie: Zuzanna Aponowicz – potwierdziła klasę mistrzyni! Jako faworytka wyścigu nie dała szans rywalkom i dumnie wywalczyła ZŁOTY MEDAL! Dawid Aponowicz – sprawił nam ogromną, fantastyczną niespodziankę! Brat Zuzanny wykręcił SREBRNY MEDAL, co oznacza nie tylko podium, ale też oficjalny awans z kategorii amatorów do prestiżowej kategorii żak na kolejne wyścigi! Wojtek Onoszko – zaliczył świetny występ w kategorii młodzik, meldując się w TOP 10! Warto podkreślić, że w tej kategorii wiekowej nasze województwo wiedzie prym w całym kraju, więc konkurencja była gigantyczna! Jesteśmy niesamowicie dumni, że mamy w swoich szeregach tak utalentowanych i pracowitych młodych sportowców. Pokazaliście ogromną klasę i serce do walki! Całej trójce z całego serca GRATULUJEMY i życzymy kolejnych sukcesów na kolarskich trasach! Trzymamy kciuki za następne starty!

      • 09cze
          • Laurka dla Strażników Lasów

            Uczniowie klas I–III naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Laurka dla Strażników Lasów – Edycja V”, przygotowując kolorowe laurki dla strażaków i leśników, którzy chronią nasze lasy przed pożarami.

            Prace zostały wręczone podczas spotkania z leśnikami, które było okazją do podziękowania za ich codzienną pracę oraz poznania specyfiki zawodu leśnika.

            W akcji wzięło udział ponad 51 tysięcy dzieci z całej Polski z 3217 placówek edukacyjnych. Laurki utworzyły imponujące dzieło o wymiarach 15 m długości i 2,4 m wysokości. Miło nam poinformować, że za udział w przedsięwzięciu nasza szkoła otrzymała Certyfikat Placówki Przyjaznej Lasom, a dzieci dyplom Małego Strażnika Lasów.

            Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i piękne reprezentowanie naszej szkoły! 

             

            Swoją laurkę można odszukać na stronie: straznicylasow.pl/giga-laurka-edycja-2026

      • 08cze
          • Zbiórka makulatury

            W dniach 15 - 16 czerwca (poniedziałek - wtorek) Szkoła Podstawowa nr 3 w Sokółce organizuje zbiórkę makulatury. Zbieramy kartony, czasopisma gazety, książki, itp. Makulaturę można przynosić w godzinach: 7.30 - 15.30. 

            Miejsce zbiorki znajduje się przy sklepiku szkolnym. W przypadku większej ilości będzie możliwość podjechania samochodem od zaplecza (przez parking szkolny obok Urzędu Pracy, potem wzdłuż boiska do piłki nożnej). 

            Do udziału w zbiórce serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną, uczniów, rodziców, nauczycieli oraz personel. 

             

            W razie pytań podajemy telefon kontaktowy do koordynatora zbiorki: 668104275.

      • 08cze
      • 07cze
          • „SMS – Szkolna Matematyka Smyka”

            W dniu 28 maja w naszej szkole rozstrzygnięto konkurs matematyczny „SMS – Szkolna Matematyka Smyka” przeznaczony dla uczniów klas I–III. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych, doskonalenie umiejętności logicznego myślenia oraz zachęcanie uczniów do podejmowania intelektualnych wyzwań. W konkursie wzięli udział  chętni uczniowie z klas I–III.  Rozwiązywali oni zadania dostosowane do poziomu edukacyjnego poszczególnych klas. Zadania wymagały nie tylko sprawności rachunkowej, ale także umiejętności analizowania treści, logicznego rozumowania i kreatywnego podejścia do problemów matematycznych. Konkurs przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze. Uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem, wiedzą oraz umiejętnością samodzielnego rozwiązywania problemów. Komisja konkursowa po sprawdzeniu prac wyłoniła laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych.

            Wyniki konkursu:

            Klasy I

            • I miejsce – Olaf Kucharewicz
            • II miejsce – Marcela Fiłonowicz
            • III miejsce – Natalia Borowik, Szymon Horczak

            Klasy II

            • I miejsce – Julia Grecka
            • II miejsce – Jan Kozaczynski
            • III miejsce – Igor Piekarski 
            • Wyróżnienie – Izabela Olechno

            Klasy III

            • I miejsce – Grzegorz Supronik
            • II miejsce – Piotr Supronik
            • III miejsce – Lena Glebowicz
            • Wyróżnienie – Patryk Jóźwik

            Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i  upominki.

            Konkurs „SMS – Szkolna Matematyka Smyka” był doskonałą okazją do rozwijania matematycznych pasji oraz promowania nauki poprzez zabawę i zdrową rywalizację. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów w odkrywaniu świata matematyki.

             

      • 07cze
          • Szkolny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem „Wiem, co czytam”

            W ubiegłym tygodniu odbyło się ogłoszenie wyników Szkolnego Konkursu Czytania ze Zrozumieniem „Wiem, co czytam”, przeznaczonego dla uczniów klas I–III. Celem konkursu było rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem, doskonalenie techniki czytania oraz zachęcanie dzieci do systematycznego obcowania z tekstem pisanym. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I–III, którzy zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe: klasy I, klasy II oraz klasy III. Uczestnicy rozwiązywali zadania dostosowane do swojego poziomu edukacyjnego. Polegały one na uważnym przeczytaniu tekstu oraz udzieleniu odpowiedzi na pytania sprawdzające stopień zrozumienia jego treści. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem i starannością podczas wykonywania zadań. Konkurs przebiegał w miłej i spokojnej atmosferze, a uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności oraz zdrowo rywalizować ze swoimi rówieśnikami. Po sprawdzeniu prac komisja konkursowa wyłoniła laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych. 

            Klasy pierwsze:

            I miejsce: Olaf Kucharewicz, Kalina Aniśko

            II miejsce:Tymon Woronowicz, Antoni Dąbrowski

            II miejsce: Jan Leosz

            Klasy drugie:

            I miejsce: Igor Piekarski

            II miejsce: Izabela Olechno

            III miejsce: Hanna Jurgilewicz

            Wyróżnienie: Lidia Lisowska, Jan Kozaczyński

            Klasy trzecie:

            I miejsce: Lena Glebowicz

            II miejsce: Aleksander Kiszło

            III miejsce: Natan Kucharewicz, Wiktoria Picewicz

            Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody, a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie. Konkurs czytania ze zrozumieniem był wartościowym doświadczeniem dla wszystkich uczniów. Przyczynił się do rozwijania kompetencji czytelniczych, motywował do doskonalenia umiejętności czytania oraz promował kulturę czytelniczą wśród najmłodszych.

      • 06cze
          • Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych KwoKA 2026

            Mamy za sobą XVI edycję Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych KwoKA 2026. To już trzeci rok, gdy po zmianie regulaminu w konkursie startują drużyny mieszane z różnych szkół. Dla uczestników jest to bardzo ważna zmiana, bo tak jak w poprzednich edycjach można było przygotować się z części materiału, bo kolega z drużyny opanował inną część tak od tej edycji zawodnicy musieli opanować całość materiału. Nasi uczniowie stanęli jednak na wysokości zadania, ponieważ byli w dwóch drużynach które zajęły premiowane nagrodami miejsca.

            Konkurs jak zwykle składał się z 3 rund. W każdej z nich zawodnicy musieli odpowiedzieć na 10 wylosowanych przez siebie pytań. Pytania dotyczyły zagadnień związanych z kulturą, geografią, historią, sportem, muzyką oraz infrastrukturą krajów anglojęzycznych takich jak Anglia, Szkocja, Walia, Irlandia, USA, Australia i Kanada. W konkursie startowało 15 zawodników podzielonych na 5 drużyn. Udział wzięły SP 1, SP 2, SP 3, oraz Szkoła Podstawowa z Malawicz.

            W tym roku najlepszą drużyną okazał się Red Team w składzie:

            • Artur Kunowski - SP 1
            • Karol Borys - SP w Malawiczach Dolnych
            • Maria Pruszyńska - SP 3   

            Drugie miejsce zajął Yellow Team w składzie:

            • Maria Mańko - SP 1  
            • Aleksandra Żebrowska - SP 2
            • Lidia Horczak - SP 2

            Trzecie miejsce przypadło w udziale Green Team:

            • Mateusz Wysocki - SP 2
            • Mateusz Prymak - SP 3   
            • Sebastian Steckiewicz - SP 3

            Serdecznie dziękujemy nauczycielom anglistom przygotowującym uczniów do konkursu:                  pani Dorocie Jaroszewicz, pani Ewie Głażewskiej, pani Katarzynie Dykiel, pani Magdalenie Pelczar, oraz pani Aleksandrze Rafałowicz. Dziękujemy również pani Dorocie Horczak, która,  była opiekunem uczestników konkursu ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi.

            Wyrazy uznania należą się też dziewczętom z klasy 7a, które pomagały przy organizacji konkursu: Magda Borowik, Amelia Januszkiewicz, Julia Normantowicz, Ola Normantowicz, Julia Barcewicz, oraz Milena Piotrowska - wasza pomoc była nieoceniona. 

            Składamy również serdeczne podziękowania naszemu stałemu partnerowi i sponsorowi, Urzędowi Miasta i Gminy w Sokółce za dofinansowanie naszego konkursu, jak również innym sponsorom, mając jednocześnie nadzieję na dalszą owocną współpracę.

      • 03cze
          • Sukces naszej uczennicy w konkursie plastycznym!

            W Szkole Podstawowej nr 37 im. Kazimierza Górskiego w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu "Jestem kibicem z klasą".

            Celem konkursu było promowanie zasad kulturalnego kibicowania, postawy fair play, szacunku wobec innych oraz rozwijanie kreatywności dzieci i młodzieży poprzez twórczość artystyczną i literacką.

            W kategorii plastycznej uczennica kl 6 naszej szkoły-Izabela Małoń zajęła I miejsce.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz rozwijania swoich pasji.