Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole
#FundacjaPozytywni #SzkołaDobregoSłowa
Dnia 21 lutego 2026 roku w naszej szkole tradycyjnie już obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to przypomina wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie. Różnorodność językowa stoi obecnie w obliczu prawdziwego zagrożenia – niemal połowa z 6 tysięcy języków świata może zaniknąć w ciągu dwóch, trzech pokoleń. Sprzyjają temu komunikatory, emotikony, krótkie SMS-y.
Dbajmy więc o nasz język nie tylko w Dniu Języka Ojczystego, ale każdego dnia roku. W naszej szkole zorganizowaliśmy szereg działań promujących Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Klasy IV- VIII na zajęciach z wychowawcą lub polonistą wykonywały plakaty promujące język polski. Na dolnym korytarzu na gazetce umieszczono informacje na temat tego święta oraz zaprezentowano uczniowskie prace. W dn. 25.02.br. uczniowie klas IV-VIII spotkają się w sali konferencyjnej. W ramach kampanii #SzkołaDobregoSłowa uczniowie wykonali łańcuch życzliwych komunikatów.