• Aktualności

  • Aktualności

      • 21maj
      • 18maj
          • Szkolny teleturniej „1 z 10” już 1 czerwca!

            Zapraszamy uczniów klas 4–8 do udziału w szkolnym teleturnieju „1 z 10, po naszemu” !

            Wydarzenie odbędzie się 1 czerwca na 5 lekcji. Na uczestników czekają pytania z różnych dziedzin, emocjonujące pojedynki oraz świetna zabawa w atmosferze zdrowej rywalizacji.

            Każda klasa zgłasza:
            • 4 uczestników
            • 3 osoby rezerwowe
            • kapitana drużyny

            Rozgrywki będą odbywać się w dwóch kategoriach wiekowych:
            • klasy 4–6
            • klasy 7–8

            Kapitanowie drużyn przed rozpoczęciem teleturnieju wylosują klasę, z którą zmierzy się ich drużyna.

            Serdecznie zachęcamy do udziału i kibicowania swoim klasom!

            Organizator: SP3 NEWS

      • 17maj
          • Warsztaty przygotowywania świeżych soków owocowo-warzywnych

            6 maja w naszej szkole odbyły się warsztaty poświęcone wytwarzaniu świeżych soków owocowo- warzywnych. W zajęciach wzięli udział uczniowie z klas 1-5. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach „Programu dla Szkół", który promuje wśród dzieci zdrowe nawyki żywieniowe. 

            Podczas zajęć nasi uczniowie wysłuchali niezwykle ciekawej rozmowy na temat roli witamin w codziennej diecie, piramidy żywienia, składu kupowanych produktów oraz korzyści płynących z jedzenia sezonowych warzyw i owoców. Następnie przystąpiły do degustacji soków.

            Zajęcia udowodniły, że zdrowe odżywianie wcale nie musi być nudne, a naturalne soki mogą z powodzeniem zastąpić te słodzone ze sklepu.

      • 15maj
          • Konkurs ortograficzny o tytuł „Króla Ortografii”

            W naszej szkole z dumą śledziliśmy zmagania uczniów podczas 23. Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1. Tegoroczne dyktando przeniosło uczestników w niezwykły świat kosmosu – nie zabrakło trudnych wyrazów związanych z planetami, gwiazdami i międzygalaktycznymi podróżami.

            Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów z klas 1–3, którzy wykazali się dużą wiedzą oraz doskonałą znajomością zasad ortografii. Uczniowie dzielnie walczyli o jak najlepsze wyniki, a ich zaangażowanie zostało docenione.

            Szczególne gratulacje należą się:

            • Oli, która zdobyła II miejsce,
            • Antkowi, który otrzymał wyróżnienie,
            • Dawidowi, który wywalczył III miejsce.

            Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom i życzymy im kolejnych sukcesów w następnych konkursach.

      • 15maj
          • Kolorowy Piątek w klasach 1-3

            15 maja odbył się  w naszej szkole  kolejny  kolorowy  piątek.  Tym razem dzieci przyniosły  w  swoich  śniadaniówkach fioletowe owoce: borówki,  śliwki  i winogrona.  Chętne osoby  założyły  fioletowy  strój.

      • 14maj
          • Wyniki rekrutacji do szkolnej telewizji SP3 NEWS

            Opiekun zespołu wraz z Dyrektorem zespołu SP3 NEWS działającego przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Walerego Wróblewskiego w Sokółce z radością informują, że zakończył się proces rekrutacji do zespołu redakcyjnego na rok szkolny 2025/2026, 2026/2027 

            W czasie rekrutacji kandydaci mieli możliwość zaprezentowania swoich zainteresowań, umiejętności oraz pomysłów związanych z działalnością medialną i dziennikarską. Komisja rekrutacyjna zwracała uwagę przede wszystkim na kreatywność, zaangażowanie, kulturę osobistą, umiejętność współpracy oraz chęć aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły.

            Po przeanalizowaniu wszystkich zgłoszeń do zespołu SP3 NEWS zostały przyjęte następujące osoby:

            1. Aleksandra Rećko
            2. Julia Lewoniewska 
            3. Wiktoria Szydłowska 
            4. Wiktoria Kiejko 
            5. Krzysztof Supronik 

            Serdecznie gratulujemy wszystkim zakwalifikowanym uczniom. Życzymy wielu sukcesów, ciekawych materiałów, rozwijania talentów dziennikarskich oraz satysfakcji z pracy w szkolnej telewizji. Mamy nadzieję, że działalność w zespole SP3 NEWS będzie okazją do zdobywania nowych doświadczeń, rozwijania pasji oraz aktywnego współtworzenia życia naszej szkoły.

            Dziękujemy również wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w rekrutacji. Zachęcamy do angażowania się w kolejne inicjatywy organizowane przez szkołę.

             

            Dyrektor zespołu SP3 NEWS

            Jakub Zieziula

            Opiekun zespołu SP3 NEWS                                         

            Agnieszka Czaplejewicz - Śpiewak

      • 11maj
      • 10maj
      • 10maj
          • Kolorowy Piątek w klasach 1-3

            W ramach projektu SMACZNIE ZDROWO KOLOROWO  8 maja  odbył się  kolejny kolorowy  piątek.  Tym razem królował  kolor  żółty.  Uczniowie  przynieśli  w swoich śniadaniówkach  owoce : banany,  gruszki, jabłka  i kwaśne  cytryny

      • 10maj
          • Tydzień Bibliotek w klasach 1-3

            W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek 2026 uczniowie klas 1–3 uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu z bibliotekarkami z Biblioteki Publicznej w Sokółce. Tegoroczne hasło wydarzenia brzmi: „Biblioteka – otwierasz, odkrywasz”.

            Spotkanie rozpoczęło się radosnym wykonaniem piosenki „W bibliotece”. Następnie panie bibliotekarki opowiedziały dzieciom historię pobliskiej biblioteki oraz przybliżyły codzienną pracę bibliotekarza.

            Duże zainteresowanie wzbudziła prezentacja niezwykłych książek – uczniowie mogli zobaczyć najmniejszą oraz najgrubszą książkę znajdującą się w bibliotece. Dzieci dowiedziały się również, jak należy dbać o książki i jakie są zasady korzystania z biblioteki. Wspólnie zastanawialiśmy się także, o co poprosiłaby książka swoich czytelników. Uczniowie zgodnie odpowiadali, że książki należy szanować, odkładać na miejsce i chronić przed zniszczeniem.

            W czasie spotkania dzieci wspólnie pokolorowały hasło Tygodnia Bibliotek 2026 „Biblioteka – otwierasz, odkrywasz”, wykazując się dużą kreatywnością i zaangażowaniem.

            Na zakończenie uczniowie podziękowali paniom bibliotekarkom za ciekawe spotkanie, wręczając im pamiątkowy dyplom jako wyraz wdzięczności za poświęcony czas i piękną lekcję o świecie książek.