Aktualności
- 21maj
Sukcesy Marysi Stelmaszek z 3a
2
- 18maj
Szkolny teleturniej „1 z 10” już 1 czerwca!
Zapraszamy uczniów klas 4–8 do udziału w szkolnym teleturnieju „1 z 10, po naszemu” !
Wydarzenie odbędzie się 1 czerwca na 5 lekcji. Na uczestników czekają pytania z różnych dziedzin, emocjonujące pojedynki oraz świetna zabawa w atmosferze zdrowej rywalizacji.
Każda klasa zgłasza:
• 4 uczestników
• 3 osoby rezerwowe
• kapitana drużynyRozgrywki będą odbywać się w dwóch kategoriach wiekowych:
• klasy 4–6
• klasy 7–8Kapitanowie drużyn przed rozpoczęciem teleturnieju wylosują klasę, z którą zmierzy się ich drużyna.
Serdecznie zachęcamy do udziału i kibicowania swoim klasom!
Organizator: SP3 NEWS
- 17maj
Warsztaty przygotowywania świeżych soków owocowo-warzywnych
116 maja w naszej szkole odbyły się warsztaty poświęcone wytwarzaniu świeżych soków owocowo- warzywnych. W zajęciach wzięli udział uczniowie z klas 1-5. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach „Programu dla Szkół", który promuje wśród dzieci zdrowe nawyki żywieniowe.
Podczas zajęć nasi uczniowie wysłuchali niezwykle ciekawej rozmowy na temat roli witamin w codziennej diecie, piramidy żywienia, składu kupowanych produktów oraz korzyści płynących z jedzenia sezonowych warzyw i owoców. Następnie przystąpiły do degustacji soków.
Zajęcia udowodniły, że zdrowe odżywianie wcale nie musi być nudne, a naturalne soki mogą z powodzeniem zastąpić te słodzone ze sklepu.
- 15maj
Konkurs ortograficzny o tytuł „Króla Ortografii”
3W naszej szkole z dumą śledziliśmy zmagania uczniów podczas 23. Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1. Tegoroczne dyktando przeniosło uczestników w niezwykły świat kosmosu – nie zabrakło trudnych wyrazów związanych z planetami, gwiazdami i międzygalaktycznymi podróżami.
Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów z klas 1–3, którzy wykazali się dużą wiedzą oraz doskonałą znajomością zasad ortografii. Uczniowie dzielnie walczyli o jak najlepsze wyniki, a ich zaangażowanie zostało docenione.
Szczególne gratulacje należą się:
- Oli, która zdobyła II miejsce,
- Antkowi, który otrzymał wyróżnienie,
- Dawidowi, który wywalczył III miejsce.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom i życzymy im kolejnych sukcesów w następnych konkursach.
- 15maj
Kolorowy Piątek w klasach 1-3
2315 maja odbył się w naszej szkole kolejny kolorowy piątek. Tym razem dzieci przyniosły w swoich śniadaniówkach fioletowe owoce: borówki, śliwki i winogrona. Chętne osoby założyły fioletowy strój.
- 14maj
Wyniki rekrutacji do szkolnej telewizji SP3 NEWS
Opiekun zespołu wraz z Dyrektorem zespołu SP3 NEWS działającego przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Walerego Wróblewskiego w Sokółce z radością informują, że zakończył się proces rekrutacji do zespołu redakcyjnego na rok szkolny 2025/2026, 2026/2027
W czasie rekrutacji kandydaci mieli możliwość zaprezentowania swoich zainteresowań, umiejętności oraz pomysłów związanych z działalnością medialną i dziennikarską. Komisja rekrutacyjna zwracała uwagę przede wszystkim na kreatywność, zaangażowanie, kulturę osobistą, umiejętność współpracy oraz chęć aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły.
Po przeanalizowaniu wszystkich zgłoszeń do zespołu SP3 NEWS zostały przyjęte następujące osoby:
- Aleksandra Rećko
- Julia Lewoniewska
- Wiktoria Szydłowska
- Wiktoria Kiejko
- Krzysztof Supronik
Serdecznie gratulujemy wszystkim zakwalifikowanym uczniom. Życzymy wielu sukcesów, ciekawych materiałów, rozwijania talentów dziennikarskich oraz satysfakcji z pracy w szkolnej telewizji. Mamy nadzieję, że działalność w zespole SP3 NEWS będzie okazją do zdobywania nowych doświadczeń, rozwijania pasji oraz aktywnego współtworzenia życia naszej szkoły.
Dziękujemy również wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w rekrutacji. Zachęcamy do angażowania się w kolejne inicjatywy organizowane przez szkołę.
Dyrektor zespołu SP3 NEWS
Jakub Zieziula
Opiekun zespołu SP3 NEWS
Agnieszka Czaplejewicz - Śpiewak
- 11maj
Egzamin ósmoklasisty 2026
4
- 10maj
.png)
Drodzy ósmoklasiści, powodzenia na egzaminie!
Drodzy ósmoklasiści, powodzenia na egzaminie!
Trzymamy za Was kciuki !
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 w Sokółce
- 10maj
Kolorowy Piątek w klasach 1-3
26W ramach projektu SMACZNIE ZDROWO KOLOROWO 8 maja odbył się kolejny kolorowy piątek. Tym razem królował kolor żółty. Uczniowie przynieśli w swoich śniadaniówkach owoce : banany, gruszki, jabłka i kwaśne cytryny
- 10maj
Tydzień Bibliotek w klasach 1-3
37W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek 2026 uczniowie klas 1–3 uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu z bibliotekarkami z Biblioteki Publicznej w Sokółce. Tegoroczne hasło wydarzenia brzmi: „Biblioteka – otwierasz, odkrywasz”.
Spotkanie rozpoczęło się radosnym wykonaniem piosenki „W bibliotece”. Następnie panie bibliotekarki opowiedziały dzieciom historię pobliskiej biblioteki oraz przybliżyły codzienną pracę bibliotekarza.
Duże zainteresowanie wzbudziła prezentacja niezwykłych książek – uczniowie mogli zobaczyć najmniejszą oraz najgrubszą książkę znajdującą się w bibliotece. Dzieci dowiedziały się również, jak należy dbać o książki i jakie są zasady korzystania z biblioteki. Wspólnie zastanawialiśmy się także, o co poprosiłaby książka swoich czytelników. Uczniowie zgodnie odpowiadali, że książki należy szanować, odkładać na miejsce i chronić przed zniszczeniem.
W czasie spotkania dzieci wspólnie pokolorowały hasło Tygodnia Bibliotek 2026 „Biblioteka – otwierasz, odkrywasz”, wykazując się dużą kreatywnością i zaangażowaniem.
Na zakończenie uczniowie podziękowali paniom bibliotekarkom za ciekawe spotkanie, wręczając im pamiątkowy dyplom jako wyraz wdzięczności za poświęcony czas i piękną lekcję o świecie książek.
Archiwum Aktualności