2 czerwca 2026 roku w naszej szkole odbyły się zajęcia dla uczniów klas czwartych, piątych i szóstych pt. „Ludzie z pasją”. Gościliśmy naszą nauczycielkę rewalidacji, panią Joannę Brzozowską, oraz artystę, rapera, hip-hopowca i Sokółczanina, pana Marcina Dębko.
Opowiedzieli oni o swoich pasjach - pani Asia o języku migowym, a pan Marcin o rapie. Dzieląc się swoimi zainteresowaniami, pokazali, że łączy ich słowo.
Nasi goście przedstawili się wzajemnie w nietypowy sposób - poznaliśmy rapową piosenkę o pani Asi oraz migową prezentację o panu Marcinie. Kolejnym elementem zajęć była sekcja dziennikarska. Uczniowie losowali przygotowane pytania, a nasi goście wyczerpująco na nie odpowiadali.
Był również czas na pytania od publiczności, których zadano bardzo wiele. Widać było zaciekawienie w oczach uczniów i nauczycieli.
Finałem spotkania była piosenka z płyty „Zamotani Optymiści + Mutanaum”, wykonana na żywo a cappella przez pana Marcina - jednego z jej twórców. Utwór był jednocześnie tłumaczony na Polski Język Migowy przez panią Asię. Brawom nie było końca.
Wszystkim bardzo podobało się spotkanie. Nasi goście, obdarowani słodkimi upominkami, opuścili szkołę przepełnieni optymizmem. Cały czas towarzyszy im poczucie dobrze wykonanego zadania oraz świadomość, że zrobili coś dobrego dla innych, pokazując, że można mieć ciekawe życie i wciąż rozwijać swoje pasje.
Piosenka - kliknij tutaj!