• Aktualności

  • Aktualności

      • 03cze
          • Ludzie z pasją

            2 czerwca 2026 roku w naszej szkole odbyły się zajęcia dla uczniów klas czwartych, piątych i szóstych pt. „Ludzie z pasją”. Gościliśmy naszą nauczycielkę rewalidacji, panią Joannę Brzozowską, oraz artystę, rapera, hip-hopowca i Sokółczanina, pana Marcina Dębko.

            Opowiedzieli oni o swoich pasjach - pani Asia o języku migowym, a pan Marcin o rapie. Dzieląc się swoimi zainteresowaniami, pokazali, że łączy ich słowo.

            Nasi goście przedstawili się wzajemnie w nietypowy sposób - poznaliśmy rapową piosenkę o pani Asi oraz migową prezentację o panu Marcinie. Kolejnym elementem zajęć była sekcja dziennikarska. Uczniowie losowali przygotowane pytania, a nasi goście wyczerpująco na nie odpowiadali.

            Był również czas na pytania od publiczności, których zadano bardzo wiele. Widać było zaciekawienie w oczach uczniów i nauczycieli.

            Finałem spotkania była piosenka z płyty „Zamotani Optymiści + Mutanaum”, wykonana na żywo a cappella przez pana Marcina - jednego z jej twórców. Utwór był jednocześnie tłumaczony na Polski Język Migowy przez panią Asię. Brawom nie było końca.

            Wszystkim bardzo podobało się spotkanie. Nasi goście, obdarowani słodkimi upominkami, opuścili szkołę przepełnieni optymizmem. Cały czas towarzyszy im poczucie dobrze wykonanego zadania oraz świadomość, że zrobili coś dobrego dla innych, pokazując, że można mieć ciekawe życie i wciąż rozwijać swoje pasje.

            Piosenka - kliknij tutaj! 

      • 03cze
          • Kolejne sukcesy naszego ucznia! Wojtek Onoszko na podium!

            Z dumą informujemy o kolejnych świetnych startach Wojtka Onoszko z naszej szkoły!

            Nasz młody kolarz nie zwalnia tempa i udowadnia, że ciężka praca przynosi niesamowite efekty. 30 maja Wojtek wystartował w wymagających zawodach rowerowych Maratony Kresowe MTB. Po zaciętej walce na trasie wywalczył fantastyczne 2. miejsce w kategorii młodzik!

            To jednak nie wszystko!

            Wcześniej Wojtek pokazał ogromną klasę podczas jazdy na czas w Mini Wyścigu Pokoju w okolicach Warszawy. W rywalizacji z najlepszymi rówieśnikami z całego kraju zajął bardzo dobre 12. miejsce.

            Wojtkowi serdecznie gratulujemy formy, wytrwałości i sportowego ducha!

            Życzymy kolejnych bezpiecznych kilometrów i samych złotych medali w nadchodzących wyścigach!

            Brawo Wojtek! Cała SP3 trzyma za Ciebie kciuki!

      • 03cze
          • Światowy Dzień bez Tytoniu – 31 maja

            Nasza szkoła włączyła się do obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu poprzez działania informacyjno-edukacyjne. Została wykonana gazetka w holu szkoły oraz zostały przeprowadzone zajęcia z uczniami przez wychowawców i specjalistów szkolnych. Hasło przewodnie tegorocznej globalnej kampanii informacyjnej Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) brzmi: „Zdemaskuj atrakcyjność- zwalczanie uzależnienia od tytoniu i nikotyny”

            Stanowi ono podstawę kontynuacji działań z roku poprzedniego, które koncentrowały się na ujawnieniu strategii stosowanych przez przemysł tytoniowy i nikotynowy w celu uczynienia szkodliwych produktów atrakcyjnymi, szczególnie dla dzieci i młodzieży.

            Główne cele kampanii:

            • ochrona młodzieży przed uzależnieniem od nikotyny,
            • ujawnianie sposobów reklamy stosowanych przez przemysł tytoniowy,
            • ograniczenie atrakcyjności e-papierosów i wyrobów nikotynowych,
            • promowanie rzucania palenia i wapowania,
            • edukacja o skutkach zdrowotnych używania tytoniu i nikotyny.
      • 02cze
          • Ostatni w tym roku kiermasz ciast za nami!

            Dzisiaj w naszej szkole odbył się ostatni w tym roku szkolnym kiermasz ciast, zorganizowany przez Szkolne Koło Wolontariatu. Jak zawsze nie zabrakło pysznych domowych wypieków, które cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły.

            Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, rodziców i wszystkich osób, które przygotowały słodkości lub wsparły akcję swoim zakupem, udało się zebrać środki, które zostaną przekazane na rzecz Fundacji Pomocy Zwierzętom Kudłata Polana.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie, otwarte serca i udział w kiermaszu. Cieszymy się, że wspólnie możemy pomagać potrzebującym i wspierać działania fundacji opiekującej się zwierzętami.

      • 01cze
          • Dzień Dziecka w klasach 4-8

            Dzień Dziecka w naszej  szkole upłynął w atmosferze radości i zabawy. Uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w  przygotowanym specjalnie na tę okazję teleturnieju „1 z 10 po naszemu”, zorganizowanym przez  SP3 NEWS.

            Zabawa nawiązywała do znanego teleturnieju, jednak pytania czasem potrafiły sprawić trudność, a czasem też i zaskakiwały łatwością. Nie zabrakło emocjonujących pojedynków, śmiechu oraz głośnego dopingu ze strony publiczności. Wszyscy uczestnicy pamiętali, że przede wszystkim to jest świetna zabawa w tym szczególnym dniu. Na koniec tej niesamowitej zabawy do zdrowej rywalizacji stanęli również nauczyciele kontra uczniowie. Zgadnijcie kto był lepszy?

            Tegoroczne obchody Dnia Dziecka pokazały, że wspólna zabawa, kreatywność i zaangażowanie uczniów potrafią stworzyć wyjątkową atmosferę.

            Teleturniej „1 z 10 po naszemu” był jednym z najjaśniejszych punktów tego dnia i z pewnością na długo pozostanie w pamięci społeczności SP3. Uczestnicy za udział w dzisiejszych rozgrywkach otrzymali statuetki oraz dyplomy, a drobne upominki w postaci bidonów na wodę ufundowała Dyrekcja wraz z Radą rodziców. 

      • 01cze
          • Dzień Dziecka w klasach 1-3

            Z okazji Dnia Dziecka w klasach 1–3 zorganizowano szkolną olimpijkę sportową. Uczniowie brali udział w różnych konkurencjach ruchowych, wykazując się sprawnością, szybkością i współpracą. Oprócz zdrowej rywalizacji na sali gimnastycznej, nasi najmłodsi świętowali ten dzień również podczas pikniku na świeżym powietrzu. Wybrali się także w podróż dookoła świata - pędzlem i wyobraźnią. Na sztalugach powstały kolorowe prace pod hasłem „Dzieci świata”. Mali odkrywcy zmierzyli się także z kwaśnym wyzwaniem, zjadając cytrynę bez skrzywienia. Za odwagę otrzymali symboliczny Order Uśmiechu.

            W tym dniu najważniejsza była dobra zabawa oraz dobry humor, który wszystkim dopisywał. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Dyrekcję oraz Radę Rodziców, a Dzień Dziecka upłynął w pogodnym i aktywnym nastroju.

      • 31maj
          • Kiermasz ciast

            Szkolne Koło Wolontariatu serdecznie zaprasza na ostatni w tym roku kiermasz ciast, który odbędzie się 02.06.2026r.(wtorek) na dolnym korytarzu.

            Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz Fundacji Pomocy Zwierzętom „Kudłata Polana” na zakup karmy, leków oraz leczenia czworonogów.

            Prosimy przynosić ciasta we wtorek rano do sali nr 10.

            Zachęcamy do wsparcia akcji i skosztowania pysznych domowych wypieków!

      • 30maj
          • Gminny Turniej Wiedzy Jestem Eko i Logiczny

            Gminny Turniej Wiedzy Jestem Eko i Logiczny pod honorowym patronatem Burmistrz Sokółki w tym roku odbył się pod hasłem “Dbam o naturę - Dbam o siebie”, aby uświadomić jak dbałość o czyste powietrze, wodę i glebę wpływa na nasze życie- zdrowie i kondycję naszych organizmów. 

            W turnieju uczestniczyły szkoły: Szkoła Podstawowa nr 2 w Sokółce, Szkoła Podstawowa nr 3 w Sokółce, Szkoła Podstawowa w Malawiczach Dolnych, Szkoła Podstawowa w Starej Kamionce, Szkoła Podstawowa w Starej Rozedrance. Uczestnicy zmagali się w 2 konkurencjach: wiedzy na temat wpływu naszych działań na stan środowiska oraz ich wpływu na nasze zdrowie. W kolejnej konkurencji zaprezentowali stroje wykonane z surowców wtórnych. 

            Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali upominki ufundowane przez Burmistrz Sokółki Ewę Kulikowską, MPO w Sokółce i wydawnictwo Nowa Era. 

            I miejsce:  SP Malawicze Dolne, 

            II miejsce: SP 3 Sokółka i SP Stara Rozedranka, 

            III miejsce: SP Stara Kamionka,

            IV miejsce: SP2 w Sokółce. 

            Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pogłębianiu wiedzy ekologicznej.

      • 30maj
          • „Poznajemy Podlaskie"

            20 maja 2026 uczniowie klas 4-6 wybrali się na wycieczkę po Podlasiu. Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 6tys zł. z programu "Poznajemy Podlaskie" Regionalnej Organizacji Turystycznej. Uczestnicy wycieczki odwiedzili 4 miejscowosci: Drohiczyn, Ciechanowiec, Mielnik oraz Górę Ģrabarkę. Poznali wielokulturowość Podlasia oraz zwiedzili najciekawsze muzea i zabytki oraz podziwiali piękno przyrody ze wzgórza Góry Zamkowej w Drohiczynie czy tarasów widokowych na kopalnię kredy w Mielniku. To był intensywny i pełen wrażeń dzien.

      • 30maj
          • „Czytanie – mądrość – siła!”

            W dniach 26 maja – 1 czerwca nasza szkoła włączyła się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem „Czytanie – mądrość – siła!”.

            W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klas 1–3, którzy każdego dnia z zainteresowaniem słuchali m.in. opowiadań i fragmentów książek Mai Strzałkowskiej, które zachęcały dzieci do odkrywania świata emocji, wartości oraz wyobraźni.

            Dzieciom czytali między innymi: pan dyrektor, pielęgniarka szkolna, pani woźna, kucharka, pracownik poczty, bibliotekarka, a także tata uczennicy. Czytający z wielkim zaangażowaniem i serdecznością wprowadzali uczniów w świat literatury, pokazując, że czytanie łączy ludzi niezależnie od wieku czy wykonywanego zawodu.

            Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom był dla naszej społeczności piękną lekcją współpracy, życzliwości i wspólnego spędzania czasu.